Malowanki dla dzieci i dorosłych

  • Kolorowankii malowanki

Chyba każdy jako dziecko próbował odkryć w sobie artystę i sięgał po kolorowanki, starannie dobierając poszczególne kolory. Okazuje się, że ta prosta czynność daje o wiele więcej korzyści niż tylko samą rozrywkę. Malowanki dla dzieci i dorosłych to dobry pomysł dla wszystkich, którzy cenią sobie kreatywność i szukają zajęcia, które pozwoli im się odstresować.

Malowanki dla dzieci – zabawa, która uczy

Warto zachęcać maluchy do kolorowania. Nie tylko dlatego, że to dobry sposób na to, by zapewnić im zajęcie, ale też po to, by ćwiczyć ich zdolności manualne. Podczas malowania dziecko stara się nie wyjeżdżać poza wyznaczone krawędzie i uważnie stawia linie, ucząc się jak umieszczać znaki na papierze. Kolorowanie to pewnego rodzaju wstęp do nauki pisania. Co więcej, nadając obrazkom barwę, pociecha musi się skupić jeśli chce, by jej dzieło wyglądało ładnie. Dlatego tę czynność można też potraktować jako trening koncentracji. Bardzo małe dzieci mogą przy okazji nauczyć się jak nazywać kolory i rozpoznawać kształty. Nie można też zapomnieć o dodatkowym aspekcie, jakim jest pobudzanie kreatywnego myślenia. Malowanki dla dzieci pozwalają maluchom na zabawę z kolorem i zachęcają do przelewania swoich pomysłów na papier.

Jak wybrać kolorowankę dla malucha?

Wiele zależy od tego, jak prezentuje się kolorowanka. Powinna być dostosowana do wieku malca. Szczegóły i drobne elementy będą dobre dla starszych dzieci, natomiast maluchy zadowolą się prostymi kształtami. Najmłodsze pociechy mogą się też zainteresować wodnymi malowankami, do których nie potrzeba farb, kredek ani innych przyborów poza pędzlem i kubeczkiem z wodą. Kolorowanki dla dzieci w różnym wieku można znaleźć w dobrych cenach w ofercie sklepu Smyk. Wybierz takie, które będą miały obrazki przedstawiające postacie z ich bajek Twoich pociech i sprawdź dostępne rabaty oraz zniżki na ofertę Smyka, by kupić malowanki dla dzieci jeszcze taniej!

Kolorowanki dla dorosłych

Malowanki to propozycja nie tylko dla najmłodszych. Dorośli także mogą sprawdzić, jakie korzyści daje zapełnianie kolorem białych pól. Przede wszystkim powinny się nimi zainteresować osoby, które chcą złagodzić stres. Skupiając się na kolorowaniu, oczyszczamy umysł z niepotrzebnych myśli, które nie pozwalają nam się uspokoić. W ten sposób się relaksujemy i odczuwamy natychmiastową poprawę nastroju. Kolorowanki dla dorosłych pomagają też osiągnąć lepsze samopoczucie, a na dodatek mogą być wsparciem w radzeniu sobie z bezsennością. Zamiast zamartwiać się nadchodzącym dniem, lepiej się odprężyć, pokrywając kolorem kolejne kartki. Poza tym, podobnie jak w przypadku dzieci, dorośli również mogą rozwijać swoją kreatywność dzięki malowankom.

Propozycje malowanek

Warto poświęcić choćby kilka minut na kolorowanie, np. tuż przed wyjściem do pracy albo po powrocie do domu, by uspokoić myśli. Malować można też w tramwaju czy autobusie. Wtedy przydatne będą kolorowanki w formacie kieszonkowym, które można z łatwością schować do torby. Takie egzemplarze znajdują się w ofercie sieci Empik, gdzie akceptowane są kody rabatowe. Na rynku dostępny jest szeroki wybór malowanek dla dorosłych. Można zdecydować się na mniej lub bardziej szczegółowe wersje albo sięgnąć po wydania inspirowane znanymi obrazami lub filmami. Ciekawe tytuły ma w swoim asortymencie księgarnia Ravelo. Kolorowanki to dobry pomysł dla każdego, kto zmaga się ze stresem albo szuka pomysłu na kreatywną rozrywkę. Przekonaj się, jak wpływa na Ciebie wypełnianie pustych pól kolorem i znajdź najlepszą wersję malowanki dla siebie!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj