Jesienne remonty

  • jesienne remonty

Wydaje się, że jesień nie jest najlepszym momentem na przeprowadzanie remontów. Warto jednak wyjść poza te ramy myślowe i zdecydować się na niewielkie odświeżenie swojej życiowej przestrzeni, co jak się okazuje nie musi być ani bardzo inwazyjne, ani drogie.

Kolor nadaje ton

Malowanie ścian często pozostawiamy na taki czas jak wiosna czy lato. Oczywiście, gdy pogoda sprzyja wysychanie ścian idzie o wiele szybciej. Jednak wiele ekspertów radzi, by malować właśnie w tą „niepozorną” porę roku – w jesieni. Jest to moment dobry jak każdy inny, ponieważ okazuje się, że optymalną temperaturą do malowania ścian jest między 18 a 20 stopniami Celsjusza. Jak wiadomo jesienią w pomieszczeniach nietrudno o takie warunki, dlatego bez obaw można brać się za odświeżanie kolorów.

Warto jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim malowanie nie powinno odbywać się na zbyt dużych przeciągach, a jednocześnie wietrzenie malowanych pomieszczeń to kwestia niezwykle ważna. Dobrze jest również wybierać dni, które nie są deszczowe, bowiem w takim przypadku wzrasta wilgotność powietrza, co jak wiadomo może przyczynić się do o wiele dłuższego schnięcia ścian. Na sam czas malowania warto pamiętać o przykręceniu kaloryferów, by farba nie schła za szybko. Gdy już jednak nastąpi moment, w którym nałożone warstwy powinny zacząć schnąć, wówczas kaloryfery należy odkręcić, co pozwoli skrócić cały proces.

Szeroki wybór farb, które idealnie będą się nakładać na wszelkiego rodzaju powierzchnie, jak i w bogatej opcji kolorystycznej, znaleźć mona w niskich cenach w sklepach stacjonarnych oraz internetowym, OBI.

Zamontuj Biokominek

Biokominek to zupełna nowość na rynku budowlanym i szczególnie cieszy tych, którzy na tradycyjny kominek nie mogą sobie pozwolić. Jest to idealna opcja na jesienny remont, szczególnie w perspektywie długich wieczorów.

Biokominek jest niezwykle prosty w montażu, ponieważ w najprostszej wersji wystarczy zamontować instalację w wybranym dla siebie miejscu w domu. Z kolei dla nieco bardziej wymagających, możliwe jest zamontowanie kominka w niewielkiej zabudowie.

To opcja, która daje bardzo ładny efekt estetyczny i przede wszystkim dużo światła. Jedną z największych różnic, jaka jest widoczna w odniesieniu do tradycyjnego kominka to fakt, iż nie daje on tyle ciepła. Niemniej jednak jest o wiele łatwiejszy w utrzymaniu czystości, jak i samej obsłudze – wystarczy dodać biopaliwa, które nie emituje szkodliwych substancji, jak i nie jest szkodliwy dla ludzkiego organizmu.

Na rynku można zakupić naprawdę różnego rodzaju biokominiki – od bardziej podstawowych, po niemal finezyjne rozmiary i kształty, które będą pasowały do każdego pomieszczenia. Co więcej, tego typ produkty można kupić tanio w sklepach Castorama, a dzięki kuponom rabatowym ze strony Zrabatowani.pl dodatkowymi zniżkami.

Jak widać odmiana domowego zacisza jest możliwa nie tylko małym nakładem pracy, ale również nie obciążając naszego portfela.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj