Mądrze i stylowo!

  • Mądrze i stylowo!

Okulary zerówki – stylowy dodatek

Jeszcze kilka lat temu noszenie okularów nie było modne. Dzieci nie chciały ich ubierać, aby rówieśnicy się z nich nie śmiali. Dzisiaj jednak zmieniło się to o 180 stopni. Okulary przestały być wstydliwą koniecznością i zamieniły się w stylowy dodatek. Co ciekawe, aby nosić okulary wcale nie trzeba mieć wady wzroku. Rozwiązaniem są bowiem okulary zerówki.

Niczym biżuteria

Dawniej okulary nosiły jedynie osoby z wadą wzroku. Nie przywiązywano zbyt dużej wagi do ich wyglądu. Kluczowy był aspekt praktyczny. Dalekowzroczność i krótkowzroczność leczono tylko i wyłącznie za pomocą okularów korekcyjnych. Wiele osób nie przepadało za ich noszeniem, dlatego w wieku XIX wymyślono soczewki kontaktowe. Jednak nie mogą ich nosić wszyscy. Dzisiaj wady wzroku leczy się także operacyjne. Co ciekawe, moda na noszenie okularów stała się popularna tak bardzo, że po okulary sięgają również osoby, które żadnej wady wzroku nie posiadają. Zerówki stanowią ciekawy dodatek, a niekiedy i alternatywę dla tradycyjnej biżuterii.

Okulary zerówki – czy są zdrowe?

Osoby, które na co dzień spędzają sporo czasu przed komputerem, powinny zadbać o swój wzrok. Dlatego nawet jeśli nie mają żadnej wady, powinny zainwestować w okulary ze specjalną powłoką antyrefleksyjną. Dzięki niej wszystkie szkodliwe promienie nie wpływają negatywnie na wzrok. Ich działanie jest zniwelowane, a światło nie odbija się od powierzchni okularów.
Popularne zerówki z powłoką antyrefleksyną nie odbijają światła, które dociera do oczu w formie nieprzetworzone. Wówczas jest lepszy kontrast widzenia, a obraz otrzymywany przez soczewki jest bardziej klarowny. Dzięki okularom zerówkom oczy mniej męczą się w czasie korzystania z komputera czy oglądania telewizji. Sprawdzają się doskonale także podczas jazdy samochodem.
Oprócz okularów godnym rozważenia rozwiązaniem są też specjalne krople do oczu, które nawilżają śluzówkę. Stosując je można być pewnym, że oczy nie będą szczypać i piec.

Stylowe i modne zerówki

Okulary zerówki – można je znaleźć m.in. w ofercie sklepu Domodi – stanowią modny dodatek damskich stylizacji i nie tylko. Odpowiednio dobrane podkreślają urodę, karnację, kolor oczu i włosów. Dzięki nim dana stylizacja zyskuje na niepowtarzalności i staje się wyjątkowa.
Okulary mogą nosić osoby w zasadzie w każdym wieku. Najbardziej uniwersalne są przy tym klasyczne oprawki, które można dopasować do każdego stroju. Można również zainwestować w kilka różnych par okularów, które będą dobierane odpowiednio do stylizacji. Warto przy tym pamiętać, że nie zapowiada się na to, aby okulary w najbliższym czasie wyszły z mody. Można je nosić zarówno na co dzień do pracy, jak i na spotkania ze znajomymi.
Dzisiaj po popularne zerówki chętnie sięgają nawet projektanci mody. Bardzo modne są przede wszystkim modele vintage nawiązujące do stylistyki lat 40. XX wieku. Jednak w tym przypadku nie trzeba sugerować się tylko i wyłącznie modą.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj