Harmonia na biurku

  • Harmonia na biurku

Porządek na biurku – jak go zachować?

Przestrzeń, w której pracujemy na co dzień, wpływa nie tylko na naszą wydajność czy skupienie, ale również na samopoczucie. By zatem zapewnić sobie dogodne warunki pracy, należy mieć przemyślany system porządkowania. Podajemy kilka sprawdzonych na to sposobów.

Opracuj swój system

W procesie planowania swojej biurkowej przestrzeni należy mieć na uwadze, że dla każdego pojęcie porządku i organizowania może być różne. Dlatego ustawiając poszczególne przedmioty pamiętaj o tym, że nadrzędnym celem jest służenie Tobie i Twojej pracy. Warto zatem podczas tej czynności kierować się własnym osądem. Przy okazji dobrze jest pomyśleć o kilku istotnych aspektach. Jednym z nich jest codzienne użytkowanie. Przemyśl co najczęściej jest w Twoich rękach lub stanowi podstawę Twojej pracy. Te rzeczy powinny być najbardziej wyeksponowane, a dostęp do nich musi być nieskomplikowany. W szufladach i szafkach warto zatem schować to, co jest zarówno mniej użytkowane, jak i np. bardziej delikatne, wymagające specjalnej pielęgnacji.

Im mniej, tym lepiej

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju prace przy biurku wykonujesz, staraj się trzymać na nim jak najmniejszą ilość przedmiotów. Oczywiście podstawą takiego założenia jest prostsze zachowanie porządku. Z drugiej strony niektóre przedmioty – szczególnie te, które posiadają jaskrawe kolory – mogą przyczyniać się do tego, że Twoje skupienie będzie niższe.

Jak przechowywać rzeczy na biurku?

W zachowaniu porządku bardzo dużą pomocą są wszelkiego rodzaju artykuły papiernicze. Wybór w tym zakresie jest bardzo rozbudowany. Podstawowy asortyment tego typu można nabyć za niską cenę, już od kilku złotych np. na Papierowo.pl. W tym zakresie nie brakuje różnorodnych rozwiązań zarówno w technice przechowywania, jak i samej organizacji.
Ofertę takich sklepów powinny przejrzeć przede wszystkim te osoby, które na co dzień w swojej pracy posiadają dużej ilości papierów lub materiałów papierniczych. Zaczynając od klasycznych segregatorów, warto przeglądnąć również dział z teczkami czy przekładkami. Warto z nich skorzystać z kilku względów. Pozwolą na wyznaczenie priorytetów, przyczynią się do zachowania porządku, a ponadto dzięki nim możliwe będzie łatwe znalezienie poszukiwanych właśnie dokumentów.
W przypadku, kiedy musisz oznaczać poszczególne dokumenty do zadań, sprawdzone będą kolory. Mogą się one pojawić w postaci wcześniej wspomnianych przekładek. Można również postawić na prostotę np. poprzez etykiety czy naklejki. Są one dobrym rozwiązaniem, jeśli przypisanie dokumentów może ulec zmianie, a ingerencja w ich strukturę nie wchodzi w grę. Z kolei w przypadku dokumentów, które mogą być oznaczane trwale, sprawdzą się klasyczne markery. Różnorodność w tym zakresie zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Regularnie sprzątaj

Zorganizowanie wszystkiego jest podstawą zachowania porządku na biurku. By jednak utrzymać go na dłuższy czas dobrze jest zaplanować sobie regularne sprzątanie biurka. Wyznacz sobie na to konkretny dzień, a Twoje biurko zawsze będzie zorganizowane.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj