Łóżeczko dla dziecka!

  • Łóżeczko dla dziecka!

Każdemu rodzicowi zależy na zapewnieniu swojemu dziecku jak najlepszych warunków do życia, nauki, rozwoju czy też wypoczynku. Bardzo ważną rolę odgrywa pokój dziecięcy oraz jego odpowiednie umeblowanie. Dużą wagę przykłada się do łóżek dla dzieci, które powinny zapewniać wygodę i bezpieczeństwo oraz powinny prezentować się atrakcyjnie.

Warto pamiętać o podstawowej zasadzie, która mówi, że nie powinno się oszczędzać na wymiarach i lepiej kupować większe łóżka, ponieważ wiadomo nie od dziś, że dzieci szybko rosną i odpowiednio duże łóżko może im służyć przez wiele lat.

Dostępne wymiary łóżek dziecięcych

W polskich sklepach można znaleźć bardzo wiele typów i rozmiarów łóżek przeznaczonych dla dzieci. Najmniejszy dostępny rozmiar to 100×60 cm, ale najczęściej można spotkać się z łóżkami o wymiarach 140×70 cm. Dobrym pomysłem jest jednak kupno od razu pełnowymiarowego łóżka, takiego jak dla dorosłych o wymiarze 180×90 cm lub o długości 200 cm. Dzięki temu nie będzie trzeba wymieniać tego mebla, gdy dziecko będzie rosło. W takiej sytuacji rodziców czeka tylko jedna zmiana z łóżeczka dla niemowlaków właśnie na takie duże łóżko.

Bezpieczne rozwiązania dla najmłodszych użytkowników

Oczywiście łóżeczka dla niemowlaków i noworodków są bezpieczne ze względu na obudowane ściany ze wszystkich stron. W przypadku starszych dzieci również warto zainwestować w bezpieczne łóżka wyposażone w specjalne barierki, które chronią dziecko przed spadnięciem. Łóżko takie można zamontować przy ścianie i w takim układzie barierki mogą być założone tylko z jednej strony. Przednie części takich łóżek są wyposażone w specjalne szczyty i wysokie zagłówki. W przypadku drewnianych łóżek, należy sprawdzić czy nie posiadają one żadnych drzazg ani innych niedoskonałości, które są niebezpieczne dla dziecka. Jeśli planowane jest dalsze korzystanie z takich łóżek, gdy dziecko dorośnie to w sklepach można znaleźć takie meble z barierkami, które można łatwo zdemontować.

Szeroki wybór materiałów

W wielu polskich stacjonarnych i internetowych sklepach z meblami, można znaleźć meble wykonane z różnych typów materiałów. Ciekawą ofertę można znaleźć między innymi w takich sklepach internetowych jak Meblobranie. Dużą popularnością cieszą się łóżka wykonane z drewna. Jest to materiał naturalny, który jest bezpieczny dla zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników, a jego kolejnym istotnym atutem jest duża wytrzymałość i odporność na zużycie oraz wiele innych niekorzystnych czynników. To właśnie trwałość ma istotny wpływ na bezpieczeństwo łóżka, na którym bawią się dzieci. Warto więc zrezygnować z łóżek wykonanych z płyt meblowych i postawić na meble z litego drewna. Ważne jest też gładkie wykończenie łóżka oraz wykorzystanie lakierów, które nie powodują żadnych alergii ani innych problemów.

Łóżka metalowe są również bardzo trwałe, jednak istnieje spore ryzyko wystąpienia poważnych obrażeń podczas zabawy. Niezależnie od rodzaju materiału, z jakiego wykonane jest łóżko, należy wybrać takie, które nie posiada ostrych krawędzi ani innych niebezpiecznych elementów, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu dziecka.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj