Kwiaty na dzień kobiet — jakie wybrać?

  • Kwiaty na dzień kobiet — jakie wybrać?

8 marca obchodzimy międzynarodowy Dzień Kobiet. W Polsce to wyjątkowe święto, podczas którego warto podarować swojej matce, siostrze, babci czy przyjaciółce coś, co sprawi im uśmiech na twarzy. Jednym z najpopularniejszych prezentów na Dzień Kobiet są oczywiście kwiaty. W tym artykule omówimy, dlaczego kwiaty na Dzień Kobiet to tak dobry wybór, a także podpowiemy, jakie bukiety wybrać. 

Dlaczego kwiaty na Dzień Kobiet?

Kwiaty to symbol piękna, radości i miłości. Są w stanie wyrazić wiele emocji i uczuć, dzięki czemu idealnie sprawdzają się jako prezent na Dzień Kobiet. Kwiaty to także wyraz szacunku i podziękowania za trud włożony w codzienne życie. To gest, który pokazuje, że kobiety są doceniane i kochane. 

Ponadto podarowanie kwiatów kobietom w Dniu Kobiet ma swoje korzenie w dawnej tradycji i kulturze. W niektórych krajach, obchody Dnia Kobiet mają charakter historyczny, ponieważ wywodzą się z ruchów feministycznych z przełomu XIX i XX wieku, kiedy to kobiety walczyły o swoje prawa i równouprawnienie. W czasie tych walk kobiety były często aresztowane i więzione, a po wyjściu na wolność ich bliscy obdarowywali je kwiatami jako wyraz szacunku i poparcia. 

Jakie kwiaty wybrać?

Na Dzień Kobiet najczęściej wybierane są tulipany, hiacynty, fiołki, narcyzy czy frezje. Każdy z tych gatunków ma swoje charakterystyczne cechy i kolory, co pozwala na stworzenie oryginalnego i pięknego bukietu. Ważne jest także dopasowanie kwiatów do osoby, której chcemy je podarować. Na przykład, jeśli chcemy podarować kwiaty mamie, możemy postawić na klasyczne i eleganckie czerwone róże, natomiast dla siostry czy przyjaciółki lepiej będą pasować kwiaty w bardziej energetycznych kolorach, takich jak bukiet tulipanów w żółtym kolorze czy pomarańczowe frezje. Do łask wracają także goździki, które niegdyś kojarzone były wyłącznie z komunizmem, a obecnie są symbolem elegancji i dobrego stylu. Jako kwiaty na 8 marca goździki sprawdzą się doskonale. 

Jakie bukiety wybrać?

Bukiety na Dzień Kobiet są często ozdobione dodatkami, takimi jak wstążki, kokardki czy czerwone serduszka. Ważne jest, aby bukiet był starannie zaprojektowany i złożony z pięknych i świeżych kwiatów. Można postawić na bukiety jednogatunkowe, które wyglądają elegancko i stylowo, lub na bukiety mieszane, które z kolei oferują większą różnorodność i bogactwo kolorów. Decydując się na wybór kwiatów, możesz też skorzystać z porad profesjonalnych florystów. Zamów kwiaty w Euroflorist i skorzystaj z naszego kuponu rabatowego. Jesli decydujesz się na kwiaty z dostawą, nie zapomnij o bileciku z dedykacją. 

Podsumowanie

Kwiaty na Dzień Kobiet to piękny i szlachetny gest, który pozwala wyrazić szacunek, miłość i wdzięczność. Moda na kwiaty jest zmienna i tak samo jak każda inna, podlega trendom. Wybór kwiatów i bukietów powinien być dostosowany do osoby, której chcemy je podarować. Warto pamiętać, że nawet najmniejszy bukiet kwiatów może sprawić wiele radości i uśmiechu na twarzy. Jeśli wybór kwiatów zostawiasz na ostatnią chwilę, pamiętaj, że także w Auchon znajdziesz ciekawe kwiatowe kompozycje.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj