Kuszący kącik w środku ogrodu – altanka ogrodowa z drewna

  • Idealna altana w twoim ogrodzie

Piękny ogród to nie tylko wizytówka domu, to także wyjątkowe miejsce pełne kwiatów i drzew, w którym możemy codziennie odpoczywać od szarej rzeczywistości lub urządzać letnie spotkania przy grillu ciesząc się obecnością naszych przyjaciół i rodziny. Ważne jest więc, by strefa wypoczynkowa w ogrodzie była nie tylko funkcjonalna, lecz także cieszyła oko.

Skąd czerpać pomysły na aranżację ogrodu?

Pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni wokół domu jest naprawdę dużo. Wiele wspaniałych inspiracji znajdziesz na stronach internetowych i blogach poświęconych projektowaniu ogrodów oraz w czasopismach poświęconych przydomowym ogródkom, które mogą posłużyć nam za przykład. Można w nich znaleźć także adresy sklepów specjalistycznych takich, jak Castorama czy Leroy Merlin oraz ceny przedstawionych w gazecie produktów tych marek. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować zakupy oraz wyobrazić sobie jak w naszym ogrodzie zaprezentuje się dany przedmiot. Rady od specjalistów pomogą także w doborze odpowiednich roślin, które uczynią nasz ogród pięknym, bajkowym miejscem.

Dlaczego warto zbudować altanę ogrodową?

Piękny ogród to nie tylko pachnące kwiaty i zadbany trawnik. Odpowiedni klimat budują także elementy dekoracyjne i oświetlenie. Do takich elementów dekoracyjnych, które cieszą się dużym powodzeniem należy altana ogrodowa. Ta, wykonana najczęściej z drewna, budowla – dzięki wielu możliwościom aranżacyjnym – uczyni nasze podwórko unikalnym i intrygującym miejscem wypoczynku. Ustawiając wewnątrz stół i krzesła ogrodowe, a także montując odpowiednie oświetlenie, tworzymy dodatkowe pomieszczenie, w którym możemy zjeść śniadanie w gronie najbliższych lub romantyczną kolację przy delikatnym świetle świec i lamp ogrodowych. Spożywanie posiłków na świeżym powietrzu sprawia, że stają się one w pewien sposób wyjątkowe – wychodzimy z domu, by przy pięknej pogodzie we wspólnym gronie zjeść pyszny obiad.

Zadaszona altanka ogrodowa będzie także doskonałym schronieniem przed ciepłym letnim deszczem, który złapie nas podczas wypoczynku na świeżym powietrzu lub ostrym południowym słońcem.

Jaką altankę ogrodową wybrać?

Dostępne materiały, różnorodność stylistyczna, a także dowolna kolorystyka sprawiają, że możemy stworzyć altankę odpowiadającą dokładnie naszym potrzebom. Może być otwarta – zadaszenie oparte jedynie na słupach. Możemy ją także „zamknąć” wypełniając wolne przestrzenie pełnymi lub ażurowymi ściankami. Możliwości jest naprawdę wiele. Przed wiatrem i mocnymi promieniami słonecznymi ochronią nas wysokie zabudowane ściany altanki, niskie ażurowe dodadzą jej lekkości i romantycznego tonu, zaś wysokie kratownice obsadzone pnączami zbudują cichy zielony azyl. Ściany można zastąpić także zwiewnymi zasłonami, które stworzą w naszej altanie niepowtarzalny intymny nastrój.

Altana ogrodowa powinna także uzupełniać stylistycznie cały ogród tworząc z nim spójną kompozycję. Wprowadzając harmonię do naszego otoczenia, łatwiej będzie nam znaleźć ukojenie i spokój wewnętrzny.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj