Akcesoria fotograficzne. W co warto zainwestować?

  • Sprzęt dla fotografa

Jeśli planujemy zajmować się fotografią na poważnie, sam aparat nie wystarczy. Niezbędne są różnorodne akcesoria fotograficzne, które nie tylko ułatwią pracę, ale także zabezpieczą sprzęt przed zniszczeniem. Podpowiadamy, w co warto zainwestować i dlaczego.

Akcesoria fotograficzne, które warto mieć

Poniżej prezentujemy akcesoria fotograficzne, które przydadzą się zarówno profesjonalistom, jak i amatorom.

Lampa błyskowa

Wiele aparatów wyposażonych jest w lampę błyskową, jednak warto zainwestować w dodatkową, która ma silniejszy blask od tej wbudowanej. Pozwoli to na wykonanie zdjęć z dużo większej odległości oraz pomoże w uzyskaniu nieszablonowych efektów fotograficznych. Ponadto jeśli lampa błyskowa posiada ruchomą głowicę, światło może być kierowane w górę lub w bok. Unikniemy w ten sposób efektu czerwonych oczu w przypadku fotografowania ludzi.

Aby można było podłączyć lampę, aparat musi być wyposażony w specjalną stopkę. Dodatkowo lampy nie są uniwersalne i trzeba kupić taką, która jest zgodna z danym typem lustrzanki lub kompaktu. Profesjonalne akcesoria fotograficzne można zakupić w sklepie Emag. Warto sprawdzić aktualne promocje oraz zdobyć kody rabatowe na wybrane produkty.

Statyw

Statyw jest niezbędny podczas korzystania z aparatu, gdy oświetlenie jest słabe — o zmroku oraz przy deszczowej pogodzie. Robienie zdjęć w takich warunkach wymaga długiego czasu ekspozycji i stabilnego ustawienia sprzętu. Jest również przydatny w przypadku robienia zdjęć grupowych.

Wybór statywów jest naprawdę duży — należy dopasować je przede wszystkim do wagi i wielkości aparatu, inaczej możemy uszkodzić cały sprzęt. Można zainwestować w popularny statyw trójnogi z głowicą lub monopod z jedną nóżką przydatny w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Ciekawym rozwiązaniem są także małe statywy kulkowe. Warto przejrzeć ofertę sklepu Zadowolenie.pl i wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt.

Obiektyw szerokokątny

Obiektyw o szerokim kącie widzenia wykorzystuje się w głównej mierze do fotografii wnętrz, architektury oraz krajobrazu. Przyda się także jako urozmaicenie kadrów podczas robienia zdjęć na imprezach okolicznościowych. Polecany jest osobom, dla których fotografia to pasja oraz sposób na życie.

Zanim zdecydujemy się na wybór obiektywu szerokokątnego, trzeba porozmawiać ze specjalistą oraz sprawdzić parametry różnych modeli. Sprzęt fotograficzny wysokiej jakości można zamówić na Allegro. Warto prześledzić aktualne zniżki.

Dodatkowe akcesoria fotograficzne

Inne przydatne akcesoria fotograficzne, które warto kupić to: torba lub plecak fotograficzny, karty pamięci oraz filtry.

Torba lub plecak fotograficzny

Odpowiednie zabezpieczenie sprzętu jest niezwykle istotne. Warto zainwestować w profesjonalną torbę fotograficzną, która pomieści aparat, lampę błyskową, obiektyw szerokokątny oraz pozostałe akcesoria. Można także wybrać specjalny plecak fotograficzny, który sprawdzi się w przypadku cięższego zestawu do fotografii.

Filtry

Nałożenie filtru pomaga ochronić delikatną powierzchnię obiektywu oraz pozwala uzyskać rozmaite efekty fotograficzne. Można wybrać filtr UV chroniący przed wpadaniem promieni ultrafioletowych do obiektywu, filtr polaryzacyjny do  fotografowania krajobrazów lub filtr szary, który obniża jasność ekspozycji.

Karta pamięci

Karta pamięci to niezbędny element wyposażenia każdego fotografa. Warto mieć ich kilka, najlepiej takie o dużej pojemności. Przydadzą się szczególnie podczas podróży oraz dużych imprez okolicznościowych. Podstawowe akcesoria fotograficzne można zakupić w sklepie Media Expert.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj