Książki – najciekawsze grudniowe zapowiedzi

  • Książki – najciekawsze grudniowe zapowiedzi

Grudzień to idealny czas dla moli książkowych – wczesne nadejście zmroku oraz mnożące się okazje świąteczne to doskonały bodziec do tego, by sięgnąć po nową książkę. Oto propozycje książkowych nowości na grudniowe wieczory.

Książki w klimacie świąt

Zaglądając na półki w księgarni empik.com, można znaleźć wiele książek, które uczynią czas oczekiwania na nadejście świąt jeszcze przyjemniejszym, a także pozwolą poczuć magię. Właśnie w takiej atmosferze utrzymana jest książka Gabrieli Garaś „Wieczór taki jak ten”. Dzięki niej można zrozumieć, że czas Bożego Narodzenia to nie tylko prezenty i kolorowe światełka. To przede wszystkim czas spotkań i wspólnego spędzania czasu. Właśnie o tym przekona się główna bohaterka tej książki. W podobnym klimacie utrzymana jest najnowsza książka Krystyny Mirek – mistrzyni lekkiego pióra. Choć wydaje się, że Boże Narodzenie i poprzedzająca je gorączka przedświąteczna to najprzyjemniejszy okres w roku, to jednak znajdą się tacy, dla których tych kilka grudniowych dni staje się pretekstem do wspominania przykrej przyszłości. Mirek nie daje nam jednak zapomnieć o tym, że przecież święta to czas cudów – z czym będą musieli zmierzyć się bohaterowie jej najnowszej książki i czy poczują ducha świąt Bożego Narodzenia?

Grudzień pod znakiem sensacji

Miłośnicy prozy Sapkowskiego będą zachwyceni możliwością powrotu do magicznego świata Wyzimia. W książce znaleźć można jedenaście opowieści, które były inspirowane dziejami samego Geralta i jego przyjaciół, a które zostały wyłonione w ramach konkursu zorganizowanego przez miesięcznik „Nowa Fantastyka”. W podobnej fantastycznej scenerii osadzona jest powieść Camilli Lackberg „Saga o Fjallbace. Tom 10”. Mroczna, wywołująca niepokój sceneria wprowadza czytelnika w świat zagadek i niewyjaśnionych sekretów. Morderstwo, które przypomina tragedię sprzed lat, intryguje Patrika Hadstoma i Ericka Falcka. Kto okaże się mordercą? Dlaczego doszło do ponownej tragedii? O tym wszystkim można przeczytać w kontynuacji sagi Lackberga.

Miłośnicy historii z dreszczykiem poczują się usatysfakcjonowani powieścią Pauliny Świst. Gorące uczucie, tajemnica i kryminał – to wszystko można znaleźć w tej powieści. Choć pozornie główna fabuła oscyluje wokół relacji Zuzanny i Radosława oraz ich namiętnego związku, to okazuje się jednak, że za tym wszystkim stoją porachunki mafijne, szantaż oraz gra o życie. Czy w takim świecie można ochronić siebie i ukochaną osobę?

Trochę inna literatura

Szukając ciekawych pomysłów i inspiracji, warto zajrzeć do zakładki „Nowości” w księgarni internetowej taniaksiazka.pl. Tu na uwagę zasługuje książka Moniki Śmigielskiej „Kuchenny kredens. Polska kuchnia przedwojenna”. Można tu znaleźć przepisy zapomniane lub kultywowane w niewielu miejscach w Polsce. Ciekawostką jest również książka o najbardziej amerykańskim przestępstwie, czyli o napadzie na bank autorstwa Marka Wałkuskiego „To jest napad! Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki”.

Książki to idealny prezent dla każdego, a grudzień to miesiąc, w którym jest aż nadto dobrych okazji do tego, by obdarować kogoś upominkiem. Grudzień to również dobry czas, by sprawić sobie samemu przyjemność i sięgnąć po naprawdę dobrą lekturę.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj