Jak dbać o skórę zimą? 

  • Jak dbać o skórę zimą? 

Zima jest szczególnie wymagająca porą roku dla pielęgnacji skóry. Niekorzystny wpływ warunków pogodowych może w dużym stopniu zachwiać to, co przez pozostałe miesiące skutecznie było wypracowane. Po jakie kosmetyki i zabiegi zatem sięgać, by być zadowolonym i cieszyć się dobrym wyglądem skóry?

Podstawą jest nawilżenie

Zima z uwagi na niskie temperatury szczególnie wysusza skórę. Konieczne jest zatem naprawienie stanu skóry, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Dlatego w pielęgnacji skóry ważna jest również dieta. Sięganie po warzywa oraz owoce to oczywiście zalecane praktyki przez wszystkich dietetyków, ale również i dermatologów. Takie jedzenie zapewni odpowiednią dawkę witamin i minerałów, które przyczynią się do odbudowywania i nawilżania wszystkich warstw skóry. Ponadto ważne jest picie niegazowanej wody. Myślenie, że częste sięganie po ciepłe herbaty zimą jest odpowiednie dla naszego organizmu i skóry jest niestety błędne. Okazuje się, że herbata wręcz odwadnia organizm. O piciu wody zatem powinny pamiętać osoby z suchą skórą i skłonnością do zmarszczek.

Ważne jest również zaopatrzenie się w odpowiednio dobraną gamę kosmetyków, jaką można kupić w atrakcyjnych o tej porze roku cenach. Takie sklepy jak Drogerie Natura czy Douglas oferują szeroką gamę kosmetyków szczególnie dedykowanych na zimową porę. Mowa tutaj przede wszystkim o peelingach oraz kremach i balsamach nawilżających. Jeśli chodzi o peelingi są one częścią nawilżenia skóry, ponieważ ścierają martwy naskórek i pozwalają produktom nawilżającym na lepsze wchłonięcie się. Ta czynność powinna być wykonywana regularnie, by zachować jak najlepsze efekty. Peelingi mogą być gruboziarniste oraz enzymatyczne, a ich dobór zależy od rodzaju skóry.

Jeśli chodzi o kosmetyki nawilżające, istotne jest uważne czytanie etykiet, które najlepiej naprowadzą nas na zastosowanie i rozwiążą problemy z jakimi się zmagamy. O nakładaniu kosmetyków nawilżających należy pamiętać absolutnie każdego dnia, bowiem zaprzestanie tej czynności objawi się w postaci suchej i popękanej skóry.

Kremy i balsamy ochronne na mróz

Niezbędną ochroną skóry dla osób lubiących zimowe sporty są kosmetyki, które chronią przed silnym mrozem oraz chłodnym wiatrem. Tego typu produkty zazwyczaj są niedrogie, a są ciekawym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji. To, co różni je od tradycyjnych kremów to odpowiednia mieszanka składników, które budują niewidzialną warstwę ochronną skóry. Dzięki niej skóra bardziej broni się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Podczas ich wyboru warto jest zwracać uwagę na konsystencję bowiem często potrafią być bardzo tłuste. Ponadto dodatkowym ich atutem będzie dość wysoka ochrona przed promieniowaniem UV. Wiele osób o tym zapomina, a zimą jest ono tak samo aktywne, jak podczas ciepłych i słonecznych dni. Co więcej, obecność białego, odbijającego światło śniegu nie jest dla naszej skóry niczym pozytywnym.

Podsumowanie

Pielęgnacja skóry zimą jest bardzo wymagająca i niemal każda część ciała potrzebuje szczególnej opieki oraz odpowiednio dobranych kosmetyków.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj