Kosmetyki z Korei

  • Kosmetyki z Korei

Kosmetyki koreańskie

Od jakiegoś czasu kosmetyki koreańskie wręcz podbijają rynek europejski i amerykański. Kobiety uwielbiają bowiem takie nowinki, a przy tym cenią sobie skuteczność azjatyckich specyfików. Dlatego też kosmetyki rodem z Korei cieszą się coraz większą popularnością. Co warto na ich temat wiedzieć?

Koreańskie kosmetyki – charakterystyka

W Polsce dużą popularnością wciąż cieszą się klasyczne produkty do makijażu – maskary, cienie do powiek itd. Tymczasem Koreanki chętniej sięgają po różnego rodzaju kremy, olejki i żele, których zadaniem jest kompleksowa pielęgnacja skóry. W Azji jest to podstawa, dlatego prym wiodą tak kosmetyki odżywiające i oczyszczające.
W Korei ideałem piękna jest kobieta o zadbanej, dobrze nawilżonej skórze, która lśni. To tzw. efekt chok chok. Dlatego też dużą popularnością cieszą się tam kosmetyki matujące skórę, które nadają jej zdrowy i naturalny wygląd, a jednocześnie pielęgnują ją.

Pielęgnacja skóry przede wszystkim

W Korei demakijaży nie ogranicza się do użycia jednego czy dwóch produktów. Składa się na niego kilkuetapowe oczyszczanie twarzy, które wykonuje się w określonej kolejności. Wówczas można mieć pewność, że na skórze nie pozostaną żadne resztki po makijażu. Przy okazji usuwane są też zanieczyszczenia powstałe na skutek działania szkodliwych czynników zewnętrznych.
Tylko pozornie taka pielęgnacja skóry zajmuje sporo czasu. W rzeczywistości trwa zaledwie kilka minut, a efekty są imponujące. Odżywiona, nawilżona i oczyszczona skóra lepiej utrzymuje nakładany make-up. Poza tym warto pamiętać o tym, że niedokładne oczyszczanie skóry przyczynia się do powstawania niedoskonałości. Przyspiesza też procesy starzenia się.
Z tego powodu mieszkanki Korei stawiają przede wszystkim na kosmetyki o właściwościach oczyszczających i nawilżających. Wbrew pozorom nie są to specyfiki drogie. Wystarczy śledzić aktualne promocje np. w drogeriach Hebe.

Jakie kosmetyki lubią Koreanki?

Co ciekawe, w Korei nie istnieje zjawisko, które można zaobserwować w Polsce, a więc mieszkańcy tego kraju nie przywiązują się zbytnio do jednej, określonej marki kosmetyków. Większość osób zmienia stosowane na co dzień preparaty i szuka ciekawych nowości. Z tego powodu koreańscy producenci kosmetyków cały czas pracują nad ulepszaniem swoich produktów i szukają nowych rozwiązań. Wszystko to po to, aby zyskać zainteresowanie klientów. Tym samym nawet duże marki nie mogą spocząć na laurach, bo konkurencja jest naprawdę ogromna. To świetna informacja dla kupujących.

W praktyce kosmetyki koreańskie są wysokiej jakości, a przy tym ich ceny są bardziej korzystne niż w przypadku znanych, światowych marek. Warto też zwrócić uwagę na wygląd opakowań produktów koreańskich. Są one często bardzo efektowne i oryginalne. W ten sposób przyciągają wzrok potencjalnych klientów.
Koreańskie kosmetyki niekiedy bywają zaskakujące. To stamtąd wywodzą się maseczki bąblujące, puddingi myjące czy sheet maski. Niektóre preparaty zmieniają np. na skutek kontaktu z wodą czy skórą swoją konsystencję. Wszystko to czyni kosmetyki z Korei naprawdę wyjątkowymi.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj