Kolacja wigilijna tanim kosztem

  • Kolacja wigilijna tanim kosztem

Grudzień to czas gorączkowych przygotowań do Bożego Narodzenia – oznacza to głównie kupowanie prezentów i produktów, które sprawią, że tradycyjna kolacja wigilijna będzie prawdziwą ucztą. Tylko jak przygotować uroczystą wieczerzę bez szkody dla portfela? Wczoraj pisaliśmy w temacie pomysłów na udekorowanie stołu, a dziś poopowiadamy o jedzeniu przy tym pięknym stole.

Co za dużo, to nie zdrowo

Zdarzyło Ci się kiedyś kupić za dużo jedzenia, którego Ty i Twoi goście nie zdążyliście zjeść? Żeby uniknąć takiej sytuacji, zastanów się, jakie apetyty mogą mieć Twoi bliscy. Weź pod uwagę, że maluchy nie będą w stanie jeść zbyt dużych porcji, a z kolei nastolatki mogą być bardzo głodne. Postaraj się dostosować ilość i liczbę potraw do realnych wymagań uczestników wieczerzy. Dzięki temu goście będą najedzeni, a Ty się nie wykosztujesz i nie będzie trzeba niczego wyrzucać. https://zrabatowani.pl/lidl>Lidl). W internecie także nie brakuje stron z porównywarkami cen. Dzięki nim dowiesz się, gdzie dostaniesz potrzebne artykuły spożywcze w niskich cenach. Jeżeli dodatkowo masz w portfelu karty lojalnościowe

Lista zakupów

Im wcześniej zaczniesz zaopatrywać się w niezbędne produkty, tym lepiej. Niektóre sklepy tuż przed Bożym Narodzeniem podwyższają ceny swoich artykułów, dlatego jeśli potrzebne Ci są składniki, które nie psują się szybko (np. słodycze, rodzynki lub mak), kup je już teraz. Zanim jednak ruszysz na podbój supermarketów, ustal limit kosztów, jakie możesz przeznaczyć na świąteczne zakupy. Przygotuj też spis rzeczy, które są konieczne do przyrządzenia wigilijnych pyszności. Pamiętaj, żeby się jej trzymać, uważaj też na rabaty i promocje – tylko część z nich będzie naprawdę korzystna. Jeśli lista jest starannie przemyślana, na pewno niczego Ci nie zabraknie, nie kupisz też żadnych dodatkowych produktów, które mogą się okazać zupełnie zbędne.

Gdzie kupować?

Jeśli nie chcesz wydawać więcej pieniędzy niż to konieczne, nie idź do najbliższego supermarketu tylko sprawdź, które sklepy w Twojej okolicy oferują najtańsze produkty – pomogą Ci w tym gazetki promocyjne (Biedronka, Lidl). W internecie także nie brakuje stron z porównywarkami cen. Dzięki nim dowiesz się, gdzie dostaniesz potrzebne artykuły spożywcze w niskich cenach. Jeżeli dodatkowo masz w portfelu karty lojalnościoweLidl). W internecie także nie brakuje stron z porównywarkami cen. Dzięki nim dowiesz się, gdzie dostaniesz potrzebne artykuły spożywcze w niskich cenach. Jeżeli dodatkowo masz w portfelu karty lojalnościowei zniżki, które pozwolą Ci zrobić w nich zakupy za mniejszą kwotę. Nie musisz być nawet stałym klientem – wiele z nich jest dostępnych dla każdego klienta.

Pomoc rodziny

Święta to czas dzielenia się – dotyczy to nie tylko prezentów, ale też obowiązków związanych z przygotowywaniem wigilii. Gościsz u siebie całą rodzinę? Niech każdy w was zadba o przyrządzenie kilku określonych potraw. Jedna osoba zajmie się daniem głównym, a kto inny weźmie na siebie przygotowanie deserów i przystawek. W ten sposób, koszty związane z zakupem składników będą równo podzielone pomiędzy poszczególnych członków rodziny.

Wystarczy, że skorzystasz z naszych porad dotyczących oszczędnego kupowania produktów spożywczych, a czeka Cię tania i smaczna kolacja wigilijna. Choć robienie przedświątecznych zakupów zabiera trochę czasu i wymaga pewnych przygotowań, ostateczny efekt wart jest odrobiny wysiłku i sprawia, że Boże Narodzenie jest naprawdę wyjątkowe.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj