Jakie sporty jesienią?

  • Jesienne sporty

Temperatura sięgająca kilku stopni powyżej zera, zimny wiatr, deszcz – aura, która sprawia, że najchętniej zniknęlibyśmy pod ciepłym kocem z gorącą czekoladą w kubku. Jesienna aura rozleniwia, mniej czasu poświęcamy na treningi, o ile w ogóle jeszcze potrafimy się do nich zmotywować. Dopada nas też jesienna chandra i zniechęcenie. I to jest najlepszy powód do tego, by nie rezygnować z aktywności fizycznej. Jesienią też warto się poruszać! Należy jednak ubrać się odpowiednio do warunków pogodowych. Szukając odzieży sportowej, dzięki której z przyjemnością wyjdziesz na zewnątrz, nie sposób ominąć sklepy takie, jak Dotsport i sklep 4F.

Nie rezygnuj z aktywności fizycznej przez pogodę!

Nie pozwól, by niesprzyjająca aura pokrzyżowała Twoje plany. Bez względu na porę roku możesz chodzić na basen i siłownię. Obecność innych osób skutecznie zmotywuje Cię do ćwiczeń i wprawi w dobry nastrój, o który ciężko w pochmurne jesienne dni. Wolisz biegać? Z tym typem aktywności również nie będzie problemów jesienią. Jeśli nie wierzysz, przyjrzyj się zapalonym biegaczom – nie straszny im deszcz czy śnieg. Wystarczy odpowiedni strój, który zapewni ochronę przed zimnem, a równocześnie nie przyczyni się do przegrzania organizmu. W słoneczne jesienne dni warto usiąść na rower i zrobić kilka kilometrów, by zapewnić sobie dzienną dawkę ruchu dla poprawy kondycji i samopoczucia.

Jest wiele możliwości, z których możesz skorzystać, gdy liście żółkną i zaczynają opadać z drzew. Dzięki aktywności fizycznej, nawet w mniej sprzyjających warunkach pogodowych, wzmacniasz swoją odporność. Sport zwiększa także produkcję endorfin – to one są odpowiedzialne za odczuwanie radości. Ruch to najlepszy sposób na dobre samopoczucie przez cały rok. Zainwestuj w odzież termoaktywną, wodoodporną kurtkę, wygodne buty i ruszaj przed siebie!

Jak ubierać się jesienią do aktywności sportowej?

Przede wszystkim postaw na warstwy. Dzięki temu zawsze możesz ściągnąć jedną z nich, gdy zrobi się za gorąco lub ubrać, gdy odczuwasz chłód. Wybieraj także ubrania z oddychających i szybkoschnących materiałów, które zapewnią odpowiedni przewiew, ułatwią odprowadzenie wilgoci oraz ochronią Cię przed przegrzaniem. Jesienią najlepiej wybierać odzież wykonaną z poliestru lub polipropylenu. Koszulka termoaktywna z długim rękawem, dopasowana czapka, rękawiczki sportowe i przede wszystkim wodoodporne obuwie – taki zestaw świetnie sprawdzi się podczas codziennego joggingu. Na rower przyda się wykonana z ciepłego polaru bluza wzbogacona o materiał zapewniający ochronę przed deszczem. Przed wiatrem ochroni opaska sportowa. Przyda się także plecak rowerowy, w którym zmieścisz wszystko, co może przydać się podczas zmiennej jesiennej pogody.

Sport to zdrowie

I nie są to słowa rzucone na wiatr. O tym, jak wiele korzyści przynosi uprawianie sportu napisano mnóstwo artykułów. Ruch zachwalają nie tylko sportowcy, ale i lekarze. Nie rezygnuj z niego z powodu pogody, tym bardziej, gdy o zgrabną sylwetkę, dobrą kondycję i lepsze zdrowie walczyłeś przez cieplejsze miesiące. Z pewnością nie chcesz, by Twoje wysiłki poszły na marne.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj