Jak zaplanować święta za granicą?

  • Jak zaplanować święta za granicą?

Z czym kojarzą się Święta Bożego Narodzenia? Wspólne spędzanie czasu z rodziną, rozpakowywanie prezentów, pyszne jedzenie…. Gotowanie, pieczenie, sprzątanie przed i po. Szczególnie ta część związana z obowiązkami nie nastraja pozytywnie. Jak odpocząć, gdy w zlewie piętrzą się naczynia, mieszkanie czeka na porządki, a wigilijna kolacja na przygotowanie? Już na samą myśl można się zmęczyć. Na szczęście nie musi tak być.

Boże Narodzenie za granicą

Spakuj walizki i zafunduj rodzinie święta spędzone inaczej – w ciepłych krajach, jeśli lubicie wylegiwanie się na plaży lub zimowych klimatach, gdy nie wyobrażacie sobie tych kilku dni bez śniegu. Na świąteczny wyjazd decyduje się coraz więcej Polaków, by móc jak najlepiej wykorzystać tych kilka dni wolnych od pracy. Grudzień to już ostatni dzwonek na świąteczny wyjazd. Jak zaplanować wyjazd na ostatnią chwilę?

Wybierz kierunek

Zamknij oczy i wyobraź sobie swoje wymarzone święta. Czy leżysz na plaży słuchając szumu morskich fal? Czy raczej szusujesz po górskich ośnieżonych stokach? Wybranie miejsca na święta, to pierwszy krok ku realizacji podróży.

Ciepłe kraje cieszą się znacznie większą popularnością w okresie świątecznym niż te, w których temperatura spada w grudniu poniżej zera. Nic w tym dziwnego. W Polsce zimą brakuje słońca i aura nie sprzyja dobremu samopoczuciu, a ciepłe promienie słoneczne dodają energii i poprawiają nastrój. Wyspy Kanaryjskie, gdzie przez cały rok temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza, egzotyczna Dominikana czy barwna Tajlandia pozwolą Ci poznać nową kulturę i nieznane dotąd smaki.

Dla tych, którzy wolą białe święta i aktywny wypoczynek, najlepszym wyborem będą Austria lub Włochy. To istny raj dla narciarzy z pięknymi górskimi widokami. Nie sposób nie wspomnieć o Finlandii i Laponii – w końcu stąd pochodzi Święty Mikołaj. Wioska Mikołaja z pewnością będzie nie lada atrakcją dla całej rodziny, a mroźne krajobrazy wprawią w zachwyt każdego miłośnika śniegu.

Znajdź nocleg

Następie musisz znaleźć nocleg, który odpowiada Twoim potrzebom. Zajrzyj na stronę portalu Booking.com, gdzie z łatwością znajdziesz hotel, apartament lub nawet domek dla całej Twojej rodziny. Możesz też zapomnieć o gotowaniu i sprzątaniu – większość obiektów noclegowych w okresie świątecznym oferuje również organizację kolacji wigilijnej. Pamiętaj tylko, by sprawdzić na stronie wybranego hotelu, czy oferta jest wliczona w cenę świątecznego noclegu, czy płatna osobno. Hotelowe pakiety świąteczne oferują wiele różnych atrakcji w zależności od obiektu. Przede wszystkim jednak możesz liczyć na kolację wigilijną oraz kolędowanie.

Zarezerwuj bilet

Ostatnim krokiem jest wybór środka transportu. Najwygodniejsza będzie podróż samolotem, głównie ze względu na jej czas. To także świetna atrakcja dla dzieci – niewiele jest okazji, by zobaczyć Ziemię z lotu ptaka. Chcąc zarezerwować bilety lotnicze, zajrzyj na stronę LOT. Polskie Linie Lotnicze często organizują specjalne promocje związane z magicznym okresem świąt. Warto skorzystać z takiej okazji, by polecieć na drugi koniec świata jeszcze taniej.

Wybierz kierunek, znajdź nocleg i zarezerwuj bilet – te trzy kroki zagwarantują Ci niesamowite wspomnienia z ostatniego urlopu w roku. Święta to czas wypoczynku. Spraw, by rzeczywiście nim były.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj