Jak podróżować?

  • Jak podróżować?

Podróż – na własną rękę czy z biurem podróży?

Zima to dobry moment na zaplanowanie sobie wakacyjnych wypraw. Do wyboru mamy dwie możliwości – zarezerwowanie sobie wakacji z biurem podróży lub na własną rękę. Przedstawiamy wady i zalety obydwu rozwiązań.

Wakacje z biurem podróży – dla kogo i kiedy warto?

Wykupienie wypoczynku z biurem podróży, jak np. TUI, to z pewnością pierwsze, co przychodzi nam na myśl, kiedy planujemy dalekie wojaże. To „klasyczny” sposób wypoczynku, którego największą zaletą jest fakt, iż jest w pewnym sensie wygodny.

Taka opcja „za jednym zamachem” rozwiązuje wiele kwestii. Przede wszystkim lokalizacja i hotel – te dwa aspekty są ze sobą bardzo ściśle powiązane. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku biura podróży zazwyczaj oferują najbardziej popularne opcje. Niewiele jest ofert, w których można znaleźć naprawdę klimatyczne i nieoblegane przez turystów miejsca. W praktyce zdecydowanie się na rodzaj hotelu jest najważniejszą kwestią, a na dokładną lokalizację patrzy się w drugiej kolejności. Dlatego podróżując z biurem podróży zazwyczaj udajemy się w typowe i najpopularniejsze dla danego kraju miejscowości.

Wakacje z biurem podróży to nie tylko opłacenie hotelu, ale również wyżywienie oraz dodatkowe atrakcje. Jeśli chodzi o jedzenie zazwyczaj turyści decydują się na all-inclusive. Oznacza to, że o wyznaczonych porach wydawane są posiłki, które można dowolnie nakładać na talerz. Na pewno jest to opcja wygodna, jeśli w miejscu, w którym wypoczywamy są liczne atrakcje i nie planujemy dalekich, całodniowych wojaży. W innym przypadku musimy wracać do hotelu na wyznaczone pory.

Biuro podróży oferuje również nierzadko wycieczki z przewodnikiem w ciekawe miejsca, co niestety jest dostępne za dodatkową opłatą. Z kolei dla rodzin z dziećmi wygodna jest opcja polskiej opiekunki, która zajmie się pociechami.

Podróżowanie na własną rękę

Samodzielnie zaplanowane wakacje są często tańsze, aniżeli podróżowanie z biurem podróży. Wielu turystów ma inną opinię, jednak w praktyce wykupienie niedrogiego lotu w zimie oraz znalezienie na Booking.com odpowiadającego nam hotelu, jest prawdziwą oszczędnością. W tym modelu możemy samodzielnie decydować za co płacimy. Dodatkowo nie ma ukrytych kosztów, które są jedną z największych wad podróżowania z biurem podróży. Co więcej, można pozwolić sobie na większą elastyczność np. spędzenie kilku nocy w jednym hotelu, po czym przeniesienie się nawet na drugi koniec kraju.

Oczywiście patrząc na zalety i wady, samodzielne wykupywanie wczasów wymaga odpowiedniego zaplanowania. Co za tym idzie, konieczne jest rozeznanie się względem celu podróży oraz określenie warunków ekonomicznych w danym miejscu. Obliczenie kosztów jedzenia czy podróży jest bardzo ważne i pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych wydatków.

Taka opcja zdecydowanie dedykowana jest młodym osobom, które lubią podróżować i zwiedzać liczne miejsca, według własnego pomysłu. Większa mobilność pozwala na prawdziwe odkrywanie wakacyjnej destynacji.

Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujecie, pamiętajcie o kodach rabatowanych na Zrabatowani.pl i zwrocie gotówki poprzez cashback. Wówczas obydwie opcje będą się wiązały z oszczędnością i zminimalizowaniem wydatków.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj