Idealny plecak dla dziecka!

  • Idealny plecak dla dziecka!

Sierpień to świetny czas na skompletowanie szkolnej wyprawki. Możemy w tym czasie trafić na okazje cenowe, oferty wyprzedażowe i promocje. Ponadto unikniemy szału zakupowego, w jaki z pewnością wiele osób wpadnie tuż przed pierwszym września. Plecak dla naszej pociechy to niezbędny element wyposażenia. Pytanie, czy powinniśmy postawić raczej na wygląd, czy funkcjonalność? Oto krótki przewodnik jak wybrać odpowiedni plecak dla dziecka.

Różnica potrzeb związana z wiekiem

Mówi się, że dla swoich rodziców zawsze pozostajemy dziećmi. Trudno się z tym nie zgodzić. Natomiast, jeśli chodzi o wybór plecaka, ta sprawa wygląda nieco inaczej. Byłoby pomyłką kupienie tornistra ze wzorem Barbie dla piętnastolatki, podobnie jak sportowy plecak nieszczególnie nadaje się dla pierwszoklasisty.

Dla najmłodszych najważniejsze są: kolor i motyw. Jeśli teczka przedstawia wizerunek ulubionego bohatera z kreskówki, to zyskujemy niemal całkowitą pewność, że dziecko chętnie zabierze go ze sobą do szkoły. Rodzice zwracają uwagę także na ergonomię i funkcjonalność. Ilość dostępnych kieszeni powinna pozwolić na odseparowanie książek od drugiego śniadania. Ponadto mnogość przegródek nauczy naszą pociechę przydatnej umiejętności samoorganizacji. Plecak nie powinien być za ciężki, gdyż układ kostny malucha dopiero się rozwija, a już same książki i zeszyty sporo ważą. Trzeba także pamiętać o tym, że dzieciom także zmieniają się gusta. Ulubiony bohater może w ciągu roku przestać być ulubionym, a niezbyt finezyjna dbałość naraża plecak na szwank. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kuponów i kodów rabatowych podczas zakupów on-line.

Starsze dzieci zaczynają zwracać uwagę na użyteczność tornistra, przy czym ta tendencja dotyczy w szczególności chłopców. Dziewczynki w wieku nastoletnim nadal na piedestał wystawiają kwestie wyglądu, samo wzornictwo jednak znacznie się różni. Kolory stają się nieco bardziej stonowane, a odstające elementy mniej liczne. Dobrze, kiedy plecak umożliwia umieszczenie nań przypinek lub naszywek, na przykład z logo ulubionego zespołu muzycznego. Młodzieżowe plecaki często posiadają jedynie dwie kieszenie, co może okazać się wystarczające, jeśli dziecko korzysta z szafek szkolnych. Takie rozwiązanie znacznie odciąża i ułatwia organizację. Nie pozostaje nic innego jak zacząć szukać ciekawych ofert. Warto zwrócić uwagę, czy przysługuje nam przy tym zwrot za zakupy.

Styl miejski czy sportowy?

Kto lepiej zna dziecko niż jego własny rodzic? Wraz z wiekiem to właśnie charakter zaczyna być determinujący, także przy wyborze stylizacji. Warto więc kierować się cechami osobowości przy kompletowaniu szkolnej wyprawki. Jeśli więc nasza pociecha przejawia duże zainteresowanie sportem i tężyzną fizyczną, z pewnością zadowoli ją plecak sportowy. Takie rozwiązanie to połączenie lekkości i funkcjonalności. Dodatkowo czasem torba sportowa posiada przegródki na zmienne obuwie czy kieszeń na napój. Dzieci bardzo aktywne z pewnością będą zachwycone, a ewentualne straty w estetyce zrekompensuje im wysoka użyteczność. Sportowy styl może też przypaść do gustu najmłodszym. Czasem plecak z logo FC Barcelony bardziej urzeknie nasze dziecko niż motyw Spider-Man’a. Niezależnie od wyboru, poszukiwania okazji cenowych z pewnością będą owocniejsze podczas zakupów internetowych.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj