Hulajnoga elektryczna na lato – ranking.

  • Hulajnoga elektryczna na lato – ranking.

Hulajnogi elektryczne robią furorę na rynku. Wybierane są coraz chętniej nie tylko do przejażdżek po parku, ale również jako środek transportu. Jednak w internecie i sklepach stacjonarnych znajdziecie mnóstwo modeli wielu producentów różniących się od siebie wieloma parametrami, w tym wagą, prędkością, pojemnością akumulatora, a także ceną. Na jakie urządzenie warto postawić? Z pewnością pomoże Wam w tym przygotowany przez nas ranking elektrycznych hulajnóg 2022 sprawdzających się przede wszystkim podczas lata.

Jaką hulajnogę elektryczną wybrać – ranking?

Na rynku znajdziecie naprawdę dużo modeli hulajnóg elektrycznych. Ranking jednak pozwala sprawdzić, które z nich są najpopularniejsze, a także najlepiej oceniane przez użytkowników. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że zakup jest w pełni udany. Chcemy na wstępie wspomnieć o kilku podstawowych parametrach, na które warto zwracać uwagę, kupując właśnie hulajnogę elektryczną. Pierwszym będzie bez dwóch zdań jej moc, a co za tym idzie, maksymalna prędkość. Do miasta na lato niepotrzebne jest urządzenie, które będzie jeździć z prędkością nawet 50 kilometrów na godzinę. Mimo to nie jest to tak ważne, jak pojemność baterii – ta powinna być jak największa. Pozwoli Wam to przejechać dziesiątki kilometrów bez konieczności ładowania.

O czym jeszcze nie można zapomnieć? Z pewnością warto skupić się na wielkości kół, co ułatwi Wam podróżowanie i sprawi, że jazda będzie bardziej komfortowa. Wpływ na to będzie miał również rodzaj zainstalowanych amortyzatorów. To wciąż nie koniec, skupcie się na wadze urządzenia oraz możliwości jego składania. Przełoży się to oczywiście na prostsze przenoszenie i większą mobilność hulajnogi elektrycznej. Sprawdźcie ranking terenowych oraz tradycyjnych hulajnóg dla dzieci i dorosłych.

Dobra i tania, czyli Segway Ninebot Kickscooter E22E

Na początku chcemy wspomnieć o modelu stworzonym przez firmę Segway. To produkt, który przede wszystkim jest wart swojej ceny. Nie ma imponujących parametrów, ale przy tym jest naprawdę niedrogi w porównaniu do innych. Co ciekawego znajduje się w środku tego urządzenia? Przede wszystkim moc wynosząca 300W, prędkość maksymalna wynosić będzie dokładnie 20 kilometrów na godzinę. Tutaj warto wspomnieć również o zasięgu, który nie jest imponujący – ma 22 kilometry na jednym ładowaniu. Tyle jednak wystarczy, aby każdego dnia podróżować do pracy, na uczelnię, czy na krótkie przejażdżki po mieście. Co ciekawe, czas ładowania tego modelu jest naprawdę krótki, bo wynosi zaledwie 210 minut. Nie musicie więc podłączać jej tylko i wyłącznie w nocy, aby na rano była gotowa. Komfort jazdy w przypadku tej hulajnogi elektrycznej będzie znaczący, a to za sprawą szerokiej platformy, wygodnej kierownicy i oczywiście dużych kół o średnicy 9 cali.

Motus Scooty 10 – daleki zasięg to podstawa

Ranking hulajnóg obejmuje także model Scooty 10 od firmy Motus. Chcemy podkreślić, że opisujemy tutaj model z 2022 roku, a więc najnowszy w ofercie producenta. Jednym z jego największych atutów jest bez dwóch zdań zasięg. Możecie na jednym ładowaniu przejechać aż 60 kilometrów! Nie jest to także bardzo ciężka hulajnoga, bo waży 18 kilogramów. Oczywiście możecie ją bez problemu złożyć i przewieźć na przykład w bagażniku samochodu. Silnik w tym modelu ma moc 350W i rozpędza hulajnogę w sposób bardzo dynamiczny do prędkości 20 kilometrów na godzinę. Maksymalne obciążenie tego modelu wynosi dokładnie 120 kilogramów, dzięki czemu nawet dorosły mężczyzna może z powodzeniem wykorzystać go jako środek transportu do pracy. Wysokie zawieszenie, duże koła i platforma, a także sporych rozmiarów błotnik zwiększają komfort jazdy. To bez dwóch zdań urządzenie, na które warto zwrócić uwagę.

Trzy hulajnogi od Xiaomi – niedrogie i świetne do miasta

Firma Xiaomi znana jest z produkcji hulajnóg, które przede wszystkim nie są drogie. Przykładem tego jest model Electric Scooter 1S, który rozpędza się do 25 kilometrów na godzinę, ma zasięg 30 kilometrów na jednym ładowaniu, a baterię napełnisz w zaledwie 300 minut. Moc tego urządzenia wynosi 250W, a maksymalne obciążenie 100 kilogramów. Warto zauważyć, że w rankingu hulajnóg elektrycznych dla dorosłych jest to jedna z najtańszych dostępnych na rynku produkcji. Bardzo podobnie jest w przypadku modelu Electric Scooter 3, większa jest jednak moc hulajnogi, co pozwala rozpędzić się do 25 kilometrów na godzinę nieco bardziej dynamicznie. Ten model waży zaledwie 13 kilogramów i można go w prosty sposób składać. Wersja Electric Scooter Pro 2 jest już nieco droższa, ale za to oferuje więcej. Przede wszystkim zasięg został tutaj zwiększony do 45 kilometrów na jednym ładowaniu, prędkość maksymalna według obowiązujących aktualnie przepisów to 20 kilometrów na godzinę, moc silnika wynosi 600W, a maksymalne obciążenie to 100 kilogramów. Jest to również nieco cięższa hulajnoga, co zwiększa bezpieczeństwo, ale wpływa na delikatnie mniejszą mobilność, waga modelu wynosi 14,2 kilograma.

Propozycje hulajnóg dla dzieci

Świetnym przykładem hulajnogi elektrycznej dla dzieci w rankingu będzie Hot Wheels HT-KS-5.5. To model stworzony z myślą o najmłodszych i nie mamy tutaj na myśli, tylko ciekawego wykończenia w stylu samochodów tego producenta. Prędkość maksymalna tego modelu wynosi 6 kilometrów na godzinę, zasięg to 5 kilometrów, a maksymalne obciążenie wynosi 50 kilogramów. Jest to lekka hulajnoga o wadze 7,2 kilograma i mocy 50W. Dla nieco większych dzieci polecamy hulajnogę Razor E90 Power Core, której maksymalne obciążenie wynosi 54 kilogramów. Tutaj warto podkreślić, że model jest mocniejszy, cięższy, ale co za tym idzie, również szybszy. Rozpędzić go można do 16 kilometrów na godzinę, a zasięg na jednym ładowaniu to 20 kilometrów. Co ważne, pojemność akumulatora pozwoli na stałą jazdę z wysoką prędkością przez około 80 minut! Oczywiście to nie wszystkie hulajnogi elektryczne dostępne na rynku. Dla wielu z nich przygotowano promocje i rabaty – znajdziecie je na stronie Zrabatowani.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj