Hollywoodzki uśmiech

  • Hollywoodzki uśmiech

Dbanie o zdrowy i biały uśmiech

Mówi się, że uśmiech to nasza wizytówka. Każdy zatem chce się prezentować jak najlepiej. Zdrowa dieta, odpowiednie pasty oraz szczoteczki to podstawa białego, zadbanego uśmiechu. Dzięki licznym ​rabatom ​możesz nabyć najlepsze szczoteczki w ​okazyjnych cenach!

Szczoteczka to podstawa

Najważniejszą sprawą, jeżeli chodzi o dbanie o uśmiech, jest higiena jamy ustnej i uzębienia. Codzienną rutyną każdego z nas powinno być regularne szczotkowanie zębów minimum dwa razy dziennie, a najlepiej to po każdym posiłku przez minimum 3 minuty. Możemy używać zarówno szczoteczki elektrycznej jak i zwykłej, manualnej. Stomatolodzy uważają, że każda z nich bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, jeśli tylko szczotkujemy zęby odpowiednio długo i robimy to dokładnie.

Nitkowanie również jest ważne

Są miejsca, do których nawet najlepsza szczoteczka elektryczna nie ma dostępu. Wtedy w ruch wchodzi nić dentystyczna, jakże niedoceniana przez ludzi. Nici dentystycznej, często fluorowanej, używamy zazwyczaj po szczotkowaniu zębów. Każdą przestrzeń międzyzębową trzeba czyścić nieużywaną częścią nici, aby nie przenosić bakterii w następne miejsca.

Nie zapominaj o płynie

Po umyciu i nitkowaniu zębów warto wspomóc ich ochronę poprzez wypłukanie jamy ustnej płynem do tego przeznaczonym. Dzięki temu nasz oddech będzie świeży przez cały dzień, bakterie zostaną do końca usunięte, a w naszych ustach zapanuje prawidłowy odczyn pH.

Nic nie zastąpi specjalisty

Pamiętajcie, że nikt nie jest idealny i nawet najpiękniejsze zęby mogą posiadać jakieś mikroubytki. Nawet najlepsza pasta nie jest w stanie zastąpić wizyty u stomatologa. Każdy z nas powinien udać się na wizytę kontrolną minimum dwa razy w roku, na której lekarz sprawdzi, czy z naszymi zębami wszystko w porządku. Dzięki regularnym kontrolom lekarskim jesteśmy w stanie zapobiec wielu chorobom.

Skoro szczoteczka to podstawa, to jaką wybrać?

Jak już wyżej wspomniano, każda szczoteczka, zarówno manualna jak i elektryczna, sprawdzi się doskonale wtedy, kiedy stosujemy dobrą technikę mycia zębów. Jednak elektryczna, z okrągłą główką jest dokładniejsza i jest w stanie dojść do miejsc, do których szczoteczka manualna nie dociera. Dzięki licznym ​kuponom rabatowym możesz nabyć najlepsze szczoteczki w ​promocyjnych cenach​!

Szczoteczki soniczne

Szczoteczka soniczna oparta jest na technologii wytwarzania fal dźwiękowych. Delikatnie usuwa zabrudzenia i przebarwienia z powierzchni zębów za pomocą ruchu wymiatająco – pulsującego. Dzięki temu nie uszkadza się szkliwo i nie dochodzi do recesji dziąseł. Może wykonywać nawet 31 000 pulsacyjnych ruchów na minutę! Szczoteczka soniczna usuwa aż sześć razy więcej płytki nazębnej od zwykłej szczoteczki. Codzienne stosowanie będzie skutkowało stopniowym wybielaniem się ścianek zębów i usuwaniem przebarwień. Zobacz Media Expert.

Szczoteczki rotacyjne

Szczoteczki rotacyjne korzystają z zupełnie innego sposobu działania – włosie nie wykonuje tutaj ruchów wymiatających, ponieważ końcówki są zaprojektowane do obracania się wokół własnej osi oraz do dociskania włosia do zębów i dziąseł. Główka jest okrągła i obraca się raz w lewo, raz w prawo. W najnowszych modelach dochodzi jeszcze ruch pulsacyjny. Ten rodzaj szczoteczki wykonuje maksymalnie 8800 ruchów na minutę, czyli dużo mniej, niż szczoteczki soniczne. Media Markt.
Skorzystaj z którejś z ofert promocyjnych i kup jedną z najlepszych szczoteczek do zębów na rynku. Teraz dzięki funkcji ​cashback możesz zaoszczędzić nawet do 3% wartości swoich zakupów – kupuj wszystko w promocyjnych cenach, a my zrobimy Ci zwrot za zakupy!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj