Gadżety dla psa i kota

  • Gadżety dla psa i kota

Po gadżety dla psa i kota warto sięgnąć przede wszystkim w okresie zimowym, kiedy zwierzaki z oczywistych względów więcej czasu spędzają w domach i mieszkaniach. Za sprawą ciekawych zabawek pupile nie nudzą się i poprawiają jednocześnie swoją kondycję i samopoczucie.

W jakie zabawki dla psa i kota warto zainwestować?

Dzisiaj karmę czy akcesoria dla zwierząt domowych bez problemu można zakupić w internecie np. na stronach sklepów takich jak Zooplus.pl czy Karmimypsiak.pl. Zawsze dobrym rozwiązaniem są zabawki, które sprawdzają umiejętność koncentracji psa czy kota. Doskonałym przykładem w tym przypadku jest interaktywne jajo na przysmaki. Wystarczy do niego wsypać suchą karmę. Zabawka posiada bowiem otwory i zwierzak musi sam wykombinować jak się dostać do swoich smakołyków. W nagrodę będzie je oczywiście mógł zjeść. Wbrew pozorom gadżet ten wymaga od zwierzęcia  sporo sprytu.

Dobrym pomysłem wydaje się także zakup różnego rodzaju gryzaków czy gumowych kości z piszczałkami w środku. Za sprawą takich zabawek pies może wypróbować siłę swoich zębów. Co ciekawe, gadżety tego typu są bardzo wytrzymałe, a więc zwierzak może nimi się bawić nawet przed długie lata. Dla kotów lepszym rozwiązaniem będą z kolei kuleczki do turlania czy myszki z nylonu. Ponadto dla wszystkich zwierzaków przeznaczone są piłki z dzwonkami, które emitują dźwięk w czasie ruchu.

Nietypowe gadżety dla domowych pupili

Oferta sklepów stacjonarnych i internetowych w tym zakresie jest bardzo szeroka. Sporą popularnością od jakiegoś czasu cieszą się np. domki dla kotów. Czasami są to wręcz zabezpieczone siatką altany z wygodnymi hamakami. Z takiej zabawki może jednocześnie korzystać kilka kotów. Altanę wystawić można na balkon, bez obaw, że zwierzak samodzielnie ją opuści.

Jeszcze ciekawiej prezentują się nowoczesne podgrzewane domki dla kotów. Sprawdzają się one doskonale przede wszystkim jesienią i zimą, gdy na zewnątrz jest zimno. W specjalistycznych sklepach nie brak również i bardziej wyszukanych gadżetów np. specjalnych drzwi na fotokomórkę. Dzięki nim zwierzaki mogą samodzielnie opuszczać dom, nie absorbując do tego domowników i nie zabierając im czasu.

Zabawa od rana do wieczora

Z myślą o kotach stworzono gadżety, które wykorzystują do działania laser. Emitują one wiązkę światła w różnych kierunkach, co zachęca zwierzaka do łapania przesuwających się cały czas punktów. Tego typu urządzenia zasilane są klasycznymi bateriami. Poza tym dla kotów przeznaczone są wszelkiego rodzaju wędki z przynętami czy pętle ze sznurkami. W tym przypadku w zabawie jednak musi brać udział także właściciel zwierzaka. To świetna okazja na zbudowanie większej więzi z kotem. Co ciekawe, niektóre gadżety są odpowiednie zarówno dla kotów, jak i psów.

Zwierzaki, także te domowe, potrzebują na co dzień sporo ruchu. Dzięki różnego typu gadżetom jest to możliwe również w mieszkaniu, gdy pogoda na zewnątrz nie zachęca do długich spacerów.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj