Eleganckie pióro do pisania – czy ktoś ich jeszcze używa?

  • Wieczne pióra

Swego czasu wieczne pióra były bardzo popularne, głównie ze względu na fakt, iż kojarzyły się z dobrym statusem społecznym. Obecnie bardziej popularne i praktyczne są długopisy. Jednak pióra wieczne (jak sama nazwa wskazuje) są zawsze modne i eleganckie. Kto zatem powinien zwrócić na nie szczególną uwagę?

Wieczne pióro jedynie dla wytrwałych

Wieczne pióra, pomimo iż w dzisiejszych czasach nie są przedmiotem często spotykanym, nadal kojarzą się ze swego rodzaju prestiżem. Jest on związany z tym z przeświedczeniem, iż nie jest to przedmiot dedykowany każdemu. Zdecydowanie jest to inny przedmiot do pisania, aniżeli zwykły długopis. Wieczne pióro jest często o wiele bardziej szorstkie i ciężkie. Sama stalówka musi być odpowiednio zadbana, inaczej będzie szarpać papier. Co za tym idzie, pisanie wiecznym piórem jest w jakimś stopniu wyzwaniem.

Jeszcze kilka dekad temu wieczne pióro było dedykowane tym, którzy nie mieli pięknego charakteru pisma. Używanie pióra miało zmienić brzydkie nawyki w pisaniu… oraz w samym charakterze. Dodatkowo za tym, iż wieczne pióro było (i nadal jest) używane jedynie przez nielicznych świadczy również fakt, iż pisze się nim zdecydowanie wolniej, aniżeli długopisem czy ołówkiem. Jak nietrudno się domyślić w jakimś sensie zaczęło odstawać od obecnych standardów, które nie tylko skłaniają się ku nowoczesności, ale przede wszystkim wymagają szybkości.

Dlaczego warto pisać wiecznym piórem?

Obecnie panuje moda na przedmioty, które są w jakimś stopniu wyjątkowe i unikatowe. W czasach, kiedy w ogóle odchodzi się od pisma ręcznego, posiadanie i używanie wiecznego pióra z pewnością wzbudzi podziw i zainteresowanie otoczenia.

Ponadto warto jest mieć dobrej jakości przedmiot do pisania, szczególnie kiedy jest ono tak rzadką czynnością. Wieczne pióro jak wskazuje nazwa, jest bardzo trwałe i zainwestowanie w niego z pewnością będzie swego rodzaju oszczędnością.

Pismo wychodzące spod wiecznego pióra jest zdecydowanie bardziej staranne i piękne. Gruba stalówka sprawia, że pisany tekst jest grubszy. Dodatkowo można wybierać co do kolorów atramentów, przez co posiadając jeden przedmiot można cieszyć się szeroką barwą kolorów.

Wieczne pióro – idealne na prezent

W takich sklepach jak Parker czy Papierowo można kupić wieczne pióra, które nie tylko są dopasowane do charakteru osoby, ale przede wszystkim są w wyjątkowo niskich cenach. Wieczne pióro z uwagi na swego rodzaju prestiż jest przede wszystkim dedykowane jako prezent na wyjątkowe okazje, takie jak obrona magisterka czy otrzymanie awansu w pracy.

To idealny podarunek szczególnie, że jego piękny wygląd sprawia, iż nie jest kupowanie szczególnych opakowań – samo w sobie wygląda pięknie i prezentuje się elegancko. Dodatkowym atutem jest to, i jest to przedmiot, który idealnie nada się na specjalną dedykację w postaci graweru. Warto zatem zainwestować w taki przedmiot jak wieczne pióro i podarować bliskiej osobie prezent na lata.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj