Dekoracje na stół – obiad w stylowym otoczeniu

  • Dekoracje na stół – obiad w stylowym otoczeniu

Kiedy zapraszasz znajomych na obiad, z pewnością chcesz, by podany posiłek zrobił na nich wrażenie. Pamiętaj jednak, że nie liczy się tylko smak potrawy. Równie ważne jest to, w jakim otoczeniu Ty i Twoi goście będziecie ją spożywać. Odpowiednie dekoracje na stół będą mieć duży wpływ na to, jak zaproszone przez Ciebie osoby ocenią wizytę.

Wiosenne dekoracje na stół

Rozważając, jakie dekoracje na stół będą wiosną prezentować się najlepiej, pomyśl o roślinach. Bardzo prostą ozdobę uzyskasz poprzez włożenie kwiatów cebulkowych do przezroczystego, szklanego pojemnika. Nada się do tego kieliszek do wina lub pusty słoik. Z kolei bukiet można umieścić nie tylko w tradycyjnym wazonie, ale również w czajniku na herbatę lub dekoracyjnym wiaderku. Wiosenne stylizacje będą wyglądać świetnie, jeśli utrzymasz je w gamie kolorystycznej z przewagą bieli i pasteli. Ładnie z całością będzie komponować się zastawa w kolorze pudrowego różu lub błękitu. Wszystkie ozdoby potrzebne na Twój stół znajdziesz w sklepie home&you. Wykorzystaj bony rabatowe, aby zamówić je w korzystnej cenie.

Letnie szaleństwa

Warto zaszaleć z kolorami, kiedy wybiera się letnie dekoracje na stół. Zrezygnuj z eleganckiego obrusu − pozostaw blat albo bez nakrycia, albo przykryty bieżnikiem lub serwetą z wzorem w kwiaty bądź kratę. Sery, wędliny czy pieczywo podawane w formie starterów, dobrze będą prezentować się ułożone na drewnianej desce. Tak jak wiosną, tak i o tej porze roku sprawdzi się bukiet kwiatów. Tym razem warto wybrać najbardziej żywe i zróżnicowane kolory. Ciekawym, sielskim elementem będzie także miska pełna owoców. Przy sprzyjającej pogodzie możesz zdecydować się na przygotowanie obiadu w ogródku. Pamiętaj, że warto wtedy zabezpieczyć lekkie przedmioty takie jak serwetki, aby nie zwiał ich wiatr.

Złota polska jesień w salonie

Jesienny stół świetnie wygląda w kolorach takich jak pomarańczowy, brązowy, żółty i czerwony. Przywodzą one na myśl feerię barw spadających liści w parkach i lasach. Świetnym sposobem podkreślenia klimatu będzie postawienie dużej dyni na środku blatu, z której w późniejszym czasie możesz przyrządzić pyszną zupę. Inną opcją jest ułożenie na talerzach serwetek, a na nich – małych ozdobnych dyń. Sprawdzą się także inne naturalne dekoracje takie jak jabłka, jarzębina, żołędzie czy liście. Jeśli chcesz mieć pewność, że nic nie będzie się kruszyć na stół, możesz wykorzystać sztuczne ozdoby. Nie należy też zapominać o odpowiedniej zastawie. Piękny komplet z wzorem jesiennych liści możesz nabyć w okazyjnej cenie, korzystając ze zniżki w sklepie 4home. Znajdziesz tam również naturalnie wyglądające sztuczne kwiaty, które idealnie będą pasować do jesiennego stołu.

Zimowe mrozy Ci nie straszne

Zimą nie warto przesadzać z nadmiarem kolorów. Dobrze sprawdzą się biel, srebro, złoto, zieleń czy czerwień – jednak nie wszystkie naraz. Pięknie będzie prezentował się elegancki obrus i dopasowana zastawa. Nie przesadzaj z ilością ozdób, aby goście nie byli nimi przytłoczeni. Możesz zdecydować się na naturalne dekoracje z szyszek,orzechów włoskich w łupinach lub gałązek iglaków z dodatkiem sztucznego śniegu. Idealnie na tę porę roku nadają się wszelkiego rodzaju świeczki. Jeśli chcesz, by Twój stół bardziej się wyróżniał, możesz włożyć podłużne świeczki do butelek po winie. Pamiętaj, aby nie stawiać ich bezpośrednio na stole, tylko na spodeczku. Uchroni to obrus przed zalaniem woskiem. Z akcentów roślinnych, o tej porze roku warto wykorzystać gwiazdę betlejemską. Zobacz, ile możesz zaoszczędzić, wybierając rabaty w sklepie a Tab. Znajdziesz tam mnóstwo zimowych akcesoriów takich jak stylowe obrusy czy zastawa stołowa.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj