Biżuteryjne dodatki do stylizacji

  • Biżuteria

Wiele osób zapomina, że na strój nie składa się tylko koszulka, spodnie czy sukienka. To również akcesoria i dodatki, które zakładamy na siebie. Mowa tu także o biżuterii. Dobrze dobrana biżuteria może podkreślić urodę, nadać outfitowi charakteru i sprawić, że nasz styl zostanie dostrzeżony.

Jaka biżuteria do sukienek, a jaka do spodni?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów w czasie wyboru biżuterii, jest jej niedopasowanie do okazji. Jeśli mamy wziąć udział w wielkiej uroczystości i decydujemy się na kreację wieczorową, wówczas możemy pozwolić sobie na znacznie bardziej wyraziste dodatki biżuteryjne – ciężkie naszyjniki, obfite kolczyki czy spektakularne bransoletki. Taka wyrazista biżuteria podkreśli charakter sukni, nada jej pazura, a często zdefiniuje cały look. Inaczej jednak będzie w przypadku codziennej stylizacji do pracy czy na kawę ze znajomymi. Wówczas zbyt ciężka i nazbyt wyrazista biżuteria będzie wyglądać nie na miejscu, a nawet odrobinę kiczowato. I mimo tego, że będzie pochodzić z najlepszych sklepów jubilerskich, możemy zostać posądzeni o brak dobrego gustu. Zapamiętajmy zatem prostą zasadę: mocna, duża, wyróżniająca się biżuteria na wielkie wyjścia, a na te małe lepiej zdecydować się na coś znacznie mniej rzucającego się w oczy.

Jaki rodzaj metalu?

Dawniej uważało się, ze złoto to metal szlachetny o znacznie wyższej wartości niż srebro. Jednak kryterium doboru rodzaju materiału nie jest jego wartość czy szlachetność, ale typ urody. Złoto pasuje osobom o ciepłym typie urody, choć w salonie jubilerskim Apart znaleźć możemy również złoto białe, które będzie stanowić znakomitą alternatywę dla tradycyjnego koloru tego kruszca. Srebro z kolei znakomicie będzie się harmonizowało z osobami o chłodnym typie urody. Ten rodzaj metalu szlachetnego sprawdza się w zasadzie w przypadku wszystkich kobiet i idealnie nadaje się jako biżuteria na co dzień.

Coś niesztampowego

Wariacji na temat biżuterii jest bardzo wiele – poszczególne sztuki mogą być wykonane z samego kruszywa, mogą mieć dodatek innego metalu, a także mogą stanowić połączenie kamieni i drogocennych klejnotów. Ostatnio bardzo modnym pomysłem na biżuteryjne dodatki są plastikowe kolczyki, pierścionki czy naszyjniki. Wiele różnych rodzajów alternatywnej biżuterii można znaleźć w sklepie DaWanda. Pamiętajmy jednak o wspomnianej wcześniej zasadzie i dobierajmy biżuterię do okazji. I jeśli wybieramy się na spotkanie biznesowe, to lepiej zapomnijmy o góralskich koralach. Nasi kontrahenci mogliby odebrać nas jako osoby niepoważne. Jednak taka ozdoba sprawdzi się na wyjście do kina, na wernisaż czy po prostu spotkanie z przyjaciółmi.

Podsumowując – biżuteria ma podkreślać charakter naszej stylizacji, a nie odwracać od niej uwagę. Szukajmy modeli uniwersalnych, które sprawdzą się w przypadku wyjść wieczorowych i dziennych stylizacji. Umiar, umiar i jeszcze raz – umiar. Szukając biżuteryjnych dodatków, zawsze o tym pamiętajmy.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj