Biurko szkolne – jak wybrać odpowiednie?

  • Najlepsze biurka

Rozpoczęcie roku szkolnego to wielkie zmiany, również w przestrzeni domowej. Ważne jest wybranie odpowiedniego umeblowania, by warunki, jakie zapewniamy naszej pociesze w pełni odpowiadały jej potrzebom. Podpowiadamy, jak wybrać biurko do pokoju ucznia.

Jakie opcje powinno mieć biurko ucznia?

Biurko przede wszystkim powinno posiadać sporą powierzchnię. Jak wiadomo, niekiedy nauka wymaga posiadania na blacie zeszytów oraz kilku książek w tym samym czasie, Do tego dochodzą akcesoria biurowe oraz inne gadżety. Dlatego im większy blat, tym wygodniejsze odrabianie lekcji.

Warto pamiętać o tym, że trzymanie wszystkich szkolnych przyborów w jednym miejscu pozwoli na zachowanie o wiele większego porządku. Dlatego warto wybierać takie biurka, które posiadają szufladę oraz dodatkową szafkę. Dobrze, jeśli będą one umieszczone po jednej stronie, tworząc wizualną całość oraz łatwy dostęp do książek.

Dodatkowy wysuwany spod biurka blat może się okazać bardzo przydatny, szczególnie dla dziecka, które oprócz czytania z książek, korzysta również z laptopa lub tabletu. Taka dodatkowa przestrzeń wspomaga dostosowanie melba pod indywidualne potrzeby.

Jeśli dysponujesz sprzętem stacjonarnym, dobrze jest rozpatrzyć kupienie biurka, które posiada całkowicie dodatkową przegródkę na komputer. Dzięki temu będzie on miał dodatkową ochronę, a nie będzie zabierał miejsca, które powinno być przeznaczone na nogi dziecka oraz krzesło.

Modele biurek dla dzieci, które spełniają te wymagania można nabyć w sklepach Agata Meble – zarówno stacjonarnie, jak i online. Atrakcyjne ceny to dodatkowy obok wysokiej jakości atut.

Jaką wysokość biurka wybrać?

Wybór wysokości biurka dla dziecka jest z pozoru proste – wystarczy dobrać je pod wysokość dziecka. Niemniej jednak nie jest to odpowiednie myślenie, ponieważ dzieci bardzo szybko rosną – dlatego wybór pod ich aktualny wzrost jest rozwiązaniem jedynie na chwilę.

Optymalna wysokość to pomiędzy 80 cm, a metrem. Jeśli jednak nasze dziecko jest wysokie, warto jest rozpatrzyć wysokości zaczynające się od 120 cm. Nieco większe dzieci oraz nastolatki powinny posiadać biurka, które sięgają 160 cm.

Oczywiście decydując się na biurko, które jest nieco wyższe od standardowego, powinniśmy pamiętać o tym, że konieczne jest zakupienie do niego krzesła, które umożliwia regulowanie wysokości. Takie rozwiązania są nie tylko powszechne, ale również tanie, dzięki promocjom w takich sklepach jak Jysk.

Jaki materiał na biurko dla ucznia?

Oczywiście wybór materiału wiąże się z tym, że im jest ono lepsze, z tym większymi kosztami się wiąże. Najbardziej popularne są te wykonane z płyt wiórowych i pilśniowych i są one oczywiście najtańszą opcją. Warto jednak rozpatrzyć kupno biurka, które wykonane jest w pełni z wysokiej jakości z drewna – dzięki temu ma się pewność, że zakupiony na lata mebel będzie rzeczywiście solidnie służył naszej pociesze każdego dnia, podczas odrabiania lekcji.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj