Zaręczyny w Nowy Rok – o czym musisz pamiętać?

  • Zaręczyny w Nowy Rok – o czym musisz pamiętać?

Zaręczyny to wejście z ukochaną osobą w zupełnie nowy i ekscytujący rozdział. Te chwile są wyjątkowe na tyle, że pamięta się je do końca swojego życia. Pomysł, by zaręczyć się w Nowy Rok jest dobrym rozwiązaniem, należy jednak się do niego odpowiednio przygotować.

Wyjątkowa biżuteria na zaręczyny

Najważniejszy w tym wydarzeniu jest oczywiście pierścionek, który nałożony na palec będzie zapowiadał nadchodzący ślub. To część zaręczyn nad którą należy odpowiednio się zastanowić, ponieważ symbol tego wydarzenia będzie na ręce ukochanej do końca jej dni.
Kwestia wyboru wyglądu pierścionka zaręczynowego jest oczywiście indywidualna, jednak tym, którzy niezbyt znają się na kobiecych błyskotkach podpowiadamy – im większy i im więcej kamieni ma, tym lepiej!
Tradycja nakazuje, by pierścionek był w kolorze złota, tak jak obrączka. Jednak to, co go wyróżnia od ślubnej biżuterii, to oczka lub wysadzanie kamieniami. Pierścionek ten należy nałożyć na serdeczny palec prawej ręki. Po zaślubinach zazwyczaj jest przekładany na drugą rękę, dlatego dobór rozmiaru nie jest łatwy – musi pasować na obie dłonie. Przed zaręczynami warto jest nieco „wybadać” rozmiar palca ukochanej, by trafić z rozmiarem pierścionka. Lepiej jednak kupić większy niż mniejszy, ponieważ w takich sklepach jak Yes, możliwe jest wymienienie go na właściwy rozmiar.
Warto pamiętać, że gdy zna się już rozmiar, pierścionek zaręczynowy można kupić online w wiele atrakcyjniejszej cenie, niż stacjonarnie. Taką możliwość daje np. sklep Kruk.

Jak przygotować zaręczyny na Nowy Rok?

Warto jest wybrać wyjątkowe miejsce – dobrze, by było ono szczególnie i atrakcyjnie się prezentujące. Często pary wracają w miejsca, w których się zaręczyły lub robią sobie tam sesje ślubne.

Ponadto w wydarzenie to należy zaangażować otoczenie. Odpowiednia oprawa to nie wszystko, jeśli atmosfera nie będzie właściwa. Niestety sylwester i Nowy Rok to nierzadko duże ilości alkoholu, dlatego dobrze jest zwracać na ten aspekt szczególną uwagę.
Kobiety szczególnie cenią sobie, jeśli obok pierścionka otrzymają chociaż skromny bukiet kwiatów. Ten niewielki dodatek być może będzie trudny do zorganizowania w sylwestra, warto jednak podjąć się tego trudu.
Ważny jest też sam moment. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście oświadczenie się dokładnie o północy. By móc cieszyć się tą wyjątkową chwilą, najlepiej jest go świętować w towarzystwie znajomych lub rodziny. Wychodzenie na rynek pełen obcych ludzi może nieco umniejszyć wyjątkowość tego wydarzenia. Jeśli zatem zdecydujesz się na oświadczyny w pomieszczeniu dodatkowymi elementami może być muzyka np. Wasza wspólna lub ulubiona piosenka. Wisienką na torcie dla nieco bardziej zabawowych osób będzie wystrzeliwujące konfetti zaraz po magicznych słowach „Tak!”.

Podsumowanie

Jak widać oświadczyny w Nowy Rok to wyjątkowa chwila, która, jeśli będzie odpowiednio zorganizowania z pewnością stanie się dla Was niezapomnianym do koca życia wydarzeniem.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj