Zakupy w internecie – jak oszczędzać?

  • Zakupy w internecie – jak oszczędzać?

Jak zaoszczędzić pieniądze, robiąc zakupy w internecie? To dobre pytanie, zwłaszcza że jest to coraz powszechniejsza forma zakupów, a sprzedawcy kuszą coraz większymi promocjami i udogodnieniami. Dlatego też warto nauczyć się kilku prostych trików i stosować się do pewnych zasad, które pozwolą znacznie zaoszczędzić na zakupach w sklepach internetowych. Pomogą w tym nie tylko specjalne wtyczki typu cashback czy kody rabatowe. Sklepy internetowe oferują również wiele dodatkowych usług, w tym darmowe dostawy lub możliwość łączenia zamówień, co pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy na koncie. Warto przeczytać nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej o oszczędzaniu i rozwiązaniach mających spory wpływ na końcową wysokość transakcji.

Jak oszczędzać pieniądze – porady

Zakupy w internecie to sporo możliwości oraz duża przyjemność – praktycznie wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Jeżeli jednak chcecie trochę zaoszczędzić, to warto stosować się do kilku prostych porad. Na początku mogą wydawać się zbyt banalne albo wymagać zbyt dużej uwagi. Jednak z czasem szybko przyzwyczaicie się do nich, a także zauważycie ich pozytywny wpływ na stan konta. Należy podkreślić, że oszczędzanie na zakupach nie jest takie trudne, ale wymaga bycia konsekwentnym. Nie polega ono wyłącznie na zrezygnowaniu z zakupu danej rzeczy, bo jest zbyt droga lub warunki jej zakupu nie są opłacalne. Jak zaoszczędzić pieniądze na zakupach internetowych? Poznajcie kilka rozwiązań.

Zróbcie listę zakupową

Jest to dosyć banalna czynność, która jednak nieraz może uratować przed zakupem niepotrzebnych rzeczy. Sklepy często oferują wiele ciekawych produktów, ale ograniczona przestrzeń w mieszkaniu lub chwilowe zainteresowanie danym przedmiotem mogą spowodować, że będzie to zbędny zakup. Właśnie tego typu transakcji powinniście unikać – w tym celu pomoże Wam stara, dobra lista zakupowa. Przed większymi zakupami sporządźcie listę najpotrzebniejszych produktów oraz takich, które ewentualnie możecie kupić. Kierując się listą zakupową, nie wrzucacie do internetowego koszyka rzeczy niepotrzebnych i niebędących w planach zakupowych. Dzięki temu lepiej kontrolujecie budżet – nie przekraczając go zamówieniami spoza listy.

Obserwujcie promocje oraz wyprzedaże

Kolejnym rozwiązaniem jest uważne obserwowanie promocji oraz wyprzedaży w swoich ulubionych sklepach internetowych. Czasem może zależeć Wam na jakimś produkcie, ale nie macie wystarczająco dużo pieniędzy lub jego zakup mocno nadwyręży budżet. W takim wypadku lepiej odpuścić zakup i poczekać do przeceny lub do wielkich wyprzedaży w sklepach. Pomagają w tym różnorodne newslettery lub obserwacja konkretnego produktu. W momencie, kiedy pojawi się obniżka, a budżet jest mniej napięty, to można bez wyrzutów sumienia wrócić do zakupu upragnionej rzeczy. Warto dodać, że obserwowanie promocji i wyprzedaży jest ułatwione dzięki naszemu serwisowi rabatowemu Zrabatowani.

Korzystanie z porównywarek cen

Jak zaoszczędzić pieniądze za pomocą porównywarki cen? To proste! Czasem zdarza się, że nie możecie dłużej czekać z zakupem lub przedmiot za bardzo Wam się podoba i brakuje Wam cierpliwości, aby wypatrywać wyprzedaży. Wtedy warto sprawdzić, czy ten sam produkt w innym sklepie internetowym nie kosztuje znacznie mniej. Jednak nie trzeba przeszukiwać całego internetu, aby znaleźć kolejne platformy sprzedażowe z tym samym produktem. Wystarczy tylko skorzystać z jednej z wielu porównywarek cenowych operujących w Polsce i wpisać nazwę artykułów. Wyświetli się lista sklepów oferujących dany przedmiot z bezpośrednim odnośnikiem. W jednym miejscu sprawdzicie, czy czasem ta sama rzecz nie kosztuje w innym sklepie znacznie mniej.

Internetowe kupony i kody rabatowe

Jednym z dobrych sposobów na oszczędzanie podczas zakupów internetowych jest korzystanie z serwisów z kuponami i kodami rabatowymi. Nasza platforma Zrabatowani współpracuje z największymi sieciami handlowymi oraz usługodawcami w Polsce. Na stronie regularnie pojawiają się ciekawe promocje i rabaty na określony produkt lub grupy produktowe, które potem można bezpośrednio wykorzystać w konkretnych sklepach internetowych. Korzystanie z serwisu nie jest trudne, a spora oferta kuponów promocyjnych z pewnością będzie przez Was nieraz użyta. Warto pamiętać, że kody rabatowe mają swoje ograniczenia, zwłaszcza w kwestii terminów – przed aktywacją warto przeczytać zasady, na jakich działają.

Zakupy w sklepach z darmową dostawą

Dużo sklepów internetowych oferuje darmowe dostawy, jednak są one ograniczone pewnymi warunkami – lokalizacją, do której ma być dostarczona paczka, dołączeniem do programu lojalnościowego lub przekroczeniem konkretnej kwoty. Na pierwsze ograniczenie nie ma się wpływu, ale na dwa pozostałe już tak. Jeżeli często robicie zakupy w jakimś sklepie internetowym, to może warto dołączyć do jego programu lojalnościowego. Często właśnie darmowa dostawa, niezależnie od wydanej sumy i miejsca dostarczenia paczki, jest już w podstawowym pakiecie. Warto również przeczekać i zdecydować się na większe zakupy – wtedy po przekroczeniu określonej sumy uruchamia się darmowa dostawa.

Cashback za zakupy w internecie

Zwrot za zakupy w internecie to dosyć nowa forma rabatowa, ale coraz popularniejsza w polskim e-commerce. Jest ona dostępna nie tylko w usługach niektórych banków działających w Polsce, ale także w naszym serwisie rabatowym Zrabatowani. Wystarczy tylko zainstalować specjalną wtyczkę oraz regularnie zaglądać na naszą stronę, gdzie są wyświetlane promocje oferowane przez konkretne sklepy internetowe. Pod koniec transakcji warto aktywować wtyczkę typu cashback, która odda kilka procent z całej transakcji na konto w serwisie Zrabatowani. Kiedy zwrot przekracza 50 złotych, to kwota ta zostanie przelana na osobiste konto bankowe. Należy jednak pamiętać, że jeszcze nie wszystkie sklepy internetowe są objęte tego typu usługą – należy dokładnie przeczytać warunki promocji.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj