Wózek dla niemowlaka – o czym pamiętać?

  • Wózek dla niemowlaka – o czym pamiętać?

Wszyscy młodzi rodzice zdają sobie sprawę z tego, jak trudno znaleźć idealny wózek dla małego dziecka. Producenci asortymentu dla najmłodszych wciąż ścigają się oferując najróżniejsze modele, wzory i kolory, by tylko zachęcić klientów do zakupu. Tak szeroki wybór sprawia, że rodzicom ciężko znaleźć wózek, który będzie odpowiadał ich potrzebom. Estetykę wózka zostawmy w spokoju – każdy ma przecież inny gust. Na co więc należy zwrócić uwagę kupując wózek dla dziecka?

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Bezpieczeństwo dziecka to priorytet dla każdego rodzica. Wiedzą o tym takie sklepy, jak Smyk czy eMAG w których asortymencie można znaleźć produkty z wymaganymi atestami. Kupując wózek należy zwrócić uwagę, czy na etykiecie z informacją widnieje znak bezpieczeństwa – duża litera B w trójkącie. Takie oznakowanie oznacza, że wózek jest stabilny i wytrzymały, a jego konstrukcja nie zrani dziecka.

W kwestii funkcjonalności warto zwrócić uwagę na to, czy wózek jest lekki i łatwo się składa. Te dwie cechy są szczególnie ważne w przypadku rodzin mieszkających w blokach bez windy. Codzienne znoszenie i wnoszenie ciężkiego wózka może przyczynić się do chorób kręgosłupa, a oporna konstrukcja będzie tylko niepotrzebnie zabierać czas poświęcony na rozłożenie i złożenie. Łatwo składający się wózek przyda się także, gdy planujemy przewozić go w bagażniku. Istotną kwestią są także hamulce. Warto sprawdzić ich niezawodność na lekko pochyłej powierzchni – wózek z zaciągniętym hamulcem nie powinien się ruszać.

Jeśli mowa o hamulcach, należy wspomnieć także o kołach. Powinny być dopasowane do podłoża na jakim wózek będzie się poruszał. Małe i skrętne kółka świetnie sprawdzą się na miejskich chodnikach i w alejkach sklepowych. W przypadku nierównych dróg, które częściej dotyczą terenów pozamiejskich, lepszym wyborem będą wózki z dużymi pompowanymi kołami.

Akcesoria dodatkowe

Wybierając dodatkowe akcesoria do wózka należy dokładnie przemyśleć, które z nich będą dla nas najbardziej przydatne, by niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy. Jest to w prawdzie kwestia indywidualna, jednak jest kilka akcesoriów, na które warto zwrócić uwagę:

  • Kosz na zakupy – ważne, by był wystarczająco duży i pomieścił wszystkie zakupy. Pozwoli to uniknąć dźwigania dodatkowych siatek z zakupami. Należy zwrócić też uwagę, czy jest odpinany. W przypadku zamocowanego na stałe, ciężko będzie utrzymać go w czystości.
  • Parasolka – w słoneczne dni ochroni dziecko przed promieniami słonecznymi.
  • Folia przeciwdeszczowa – idealna na sezon jesienno-zimowy. Ochroni dziecko przed deszczem i śniegiem.
  • Moskitiera – niezastąpiona w sezonie letnim. Służy ochronie przed gryzącymi owadami.

Idealny wózek dla dziecka

Przed zakupem wózka warto przetestować go w sklepie pod względem wytrzymałości i funkcjonalności. Pozwoli nam to uniknąć stresu związanego z reklamacjami. Gdy już wybierzemy ten, który spełnia nasze oczekiwania, pamiętajmy, by dbać o niego w należyty sposób. Regularnie sprawdzajmy w jakim stanie są kółka i hamulce, a zniszczone części wymieniajmy na nowe.08

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj