Walizka na wakacje – piękna czy praktyczna?

  • Najlepsze walizki

Nawet jeśli nie wyruszamy zbyt często w dalekie podróże, posiadanie chociaż jednej walizki w domu jest zazwyczaj standardem. Podczas jej zakupu często stajemy przed dylematem – kupić coś bardziej praktycznego czy atrakcyjnego pod względem wizualnym. Oto kilka wskazówek jaką walizkę wybrać.

Najważniejsze cechy walizki

Jeszcze dekadę temu noszenie walizek w ręku było czymś standardowym. Obecnie takim standardem są kółeczka, które w dużym stopniu nie tylko ujmują ciężaru podróżującym, ale również umożliwiają szybsze poruszanie się z bagażem. Obecnie rynek oferuje dwa rodzaje rozmieszczenia kółek – w parze oraz w czwórkach. Wybór modelu walizki pod tym względem najlepiej jest podyktować jej wielkością– im większy bagaż, tym więcej kółek.

Warto również zwrócić uwagę na uchwyty. Najważniejszą rączką jest ta na samej górze walizki, ponieważ to za nią najczęściej chwyta się podnosząc bagaż. Jednak podczas takiej czynności jak np. schodzenie ze schodów, o wiele bardziej wygodna będzie rączką znajdująca się z boku walizki.

Nie bez znaczenia jest oczywiście materiał, z jakiego tego typu walizka powinna być wykonana. Nie da się do końca przewidzieć jakiego rodzaju środkami transportu będziemy się poruszać podczas naszych wakacji, dlatego zawsze lepszym wyborem jest wybór tego materiału, który jest twardszy. Najmiększym tworzywem jest ABS i co za tym idzie, jest to najtańszy rodzaj walizki. Najbardziej twarde, a jednocześnie elastyczne względem uderzeń są walizki wykonane z poliwęglanu. Idealnie sprawdzają się one podczas podróży samolotem, gdzie bagaż jest często przerzucany. W sklepach takich jak Dlakażdego.net znaleźć można szeroką gamę walizek, które oprócz atrakcyjnej ceny są przede wszystkim są niezwykle praktycznym bagażem.

Walizki atrakcyjne wizualnie

Walizki, które przyciągają swoim wyglądem nie zawsze posiadają cechy wyżej wymienionych. Obecnie panuje moda na bagaże, które są stylizowane na retro. Często zatem chcąc kupić walizkę niejako należy zrezygnować z nowoczesnych rozwiązań, by móc cieszyć się oryginalnym wyglądem walizki.

Jednak takie marki jak Wittchen oferują rozwiązania, które łączą w sobie zarówno cechy walizki o oryginalnym wyglądzie, jak również praktycznością.

To, co przyciąga uwagę, to przede wszystkim jakość wykończenia, która poprzez użycie wyjątkowych materiałów sprawia, że walizki tego typu prezentują się wyjątkowo elegancko oraz stylowo. Ponadto warto zwrócić uwagę, iż do wyboru jest szeroka gama kolorystyczna, która niekiedy zaskakuje oryginalnymi wzorami oraz wyborem różnych odcieni.

Praktyczna czy atrakcyjna?

Pozostaje więc kwestia wyboru walizki, ponieważ jak widać, można mieć walizkę prezentującą się pięknie, a jednocześnie spełniającą wszystkie najważniejsze cechy wygodnego bagażu na wakacje. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż tego typu walizki stanowią najwyższą półkę w swojej kategorii. Należy więc liczyć się z tym, że w tym przypadku płacimy zarówno za praktyczność, jak i piękny wygląd.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj