Ulubione zapachy – jak wybrać?

  • Perfumy

Wybór perfum jest bardzo ważny, w dużej mierze bowiem będzie on później definiował odbiór naszej osoby przez najbliższe otoczenie. Czym zatem kierować się podczas doboru odpowiedniej nuty zapachowej, by nie tylko dobrze się „prezentować”, ale również swobodnie się w niej czuć?

Jaką nutę zapachową wybrać?

Można uznać, że w świecie perfum funkcjonują cztery najważniejsze nuty zapachowe. Pierwsza i chyba najbardziej popularną jest nuta kwiatowa. Cieszy się ona szczególnymi względami szczególnie wśród kobiet – jest ona tak lubiana, ponieważ kojarzy się zazwyczaj z czymś delikatnym. Również z uwagi na rolę, jaką pełnią kwiaty, często wiąże się z czymś romantycznym i wręcz miłosnym. Jest ona wybierana najczęściej na spotkania, które mają być w jakimś stopniu powiązane z zawieraniem związków i partnerstwem np. na randki. Perfumy o tej nucie zapachowej są zazwyczaj słodkie, tak samo jak nuty owocowe. Te ostatnie jednak w porównaniu do kwiatowych zapachów nie są duszne, a raczej lekkie i orzeźwiające. Wiele oczywiście zależy od samego doboru poszczególnych składników, niemniej jednak są one często wybierane jako zapachy na wiosnę lub lato.

Do zapachów o wiele cięższych należy zaliczyć zapachy orientalne, których podstawą zazwyczaj jest charakterystyczne piżmo. Są one dedykowane na wieczorne wyjścia lub do perfum o mocnym charakterze np. w towarzystwie męskich perfum. Nieco podobne, a jednak zgoła inne są zapachy o nucie drzewnej. Są one szczególnie zalecane osobom, które są nieco starsze lub chcą wyróżniać się oryginalnym zapachem.

Wszystkie wyżej wymienione zapachy dostępne są w atrakcyjnych cenach w sklepie internetowym Perfumeria.pl. Dodatkowo dokonując w nim zakupów przez portal Zrabatowani.pl możesz liczyć na zwrot gotówki cashback.

Jak wybrać dla siebie odpowiedni zapach?

Wybór perfum dla siebie może niekiedy przysporzyć nie lada trudności, szczególnie, że na rynku jest naprawdę duża różnorodność zapachów. Dlatego należy podejść do tematu we właściwy sposób, dobrze się do niego przygotowując. Przede wszystkim warto przejść się po różnych sklepach oraz perfumeriach w celu poznania swoich osobistych preferencji. Klienci mogą wybierać w naprawdę szerokim asortymencie, dlatego niekiedy warto jest poprosić o pomoc ekspedientki, która od razu naprowadzi nas na interesujące nas rejony zapachowe.

Przed wyjściem na tego typu zakupy dobrze jest się wystrzegać swoich własnych pachnideł, ponieważ obecność innych perfum lub mocnych antyperspirantów może okazać się myląca. Ponadto wąchanie kilku, a niekiedy kilkunastu perfum w krótkim odcinku czasu może być męczące dla naszego nosa. Warto zatem skorzystać ze specjalnie przygotowanych słoików z… kawą.

Kupując perfumy w sklepach internetowych warto jest kierować się kategorią popularne, czytać dokładnie opisy, jak i kierować się opiniami klientów. Tego typu opisy możesz znaleźć w sklepie iperfumy, który oferuje duże rabaty i zniżki dla swoich klientów.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj