Trampki – obuwie idealne do szkoły, i do pracy

  • Trampki – obuwie idealne do szkoły, i do pracy

Trampki to obuwie uniwersalne. Są to buty wygodne i komfortowe, nawet w najcieplejsze dni. Nosić je mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Trampki świetnie komponują się ze spodniami, spódnicami czy sukienkami. Sprawdzają się noszone do szkoły czy pracy. Jakie modele cieszą się obecnie największą popularnością?

Klasyczne trampki do noszenia na co dzień

Trampki to buty idealne do noszenia na co dzień. Co ciekawe, przez lata to mężczyźni chętniej sięgają po ten rodzaj obuwia. Od jakiegoś czasu ulega to jednak zmianie. Dzisiaj kobiety równie chętnie zakładają trampki i łączą je z różnymi stylizacjami. To bowiem buty wygodne, modne, a zarazem bardzo uniwersalne. Do wyboru jest przy tym wiele różnych wzorów, fasonów i kolorów. Każdy więc może znaleźć model trampek odpowiedni dla siebie. Spory wybór trampek dla kobiet i mężczyzn można znaleźć m.in. w ofercie sklepu CCC czy 50style.

Efektowne trampki na koturnie

Ciekawą propozycję stanowią również trampki na koturnie. Nie wszyscy wiedzą jednak o tym, że ten popularny obecnie model obuwia ma naprawdę długą historię. W modzie powszechnej buty tego rodzaju pojawiły się już na początku XX wieku. Były one wzorowane na butach używanych w przeszłości np. w starożytności przez aktorów teatralnych. Wówczas ich zadaniem było podwyższenie sylwetki aktora, który miał być jak najlepiej widoczny dla widzów. Dzisiaj pełnią one zupełnie inną rolę.

Trampki na koturnie świetnie prezentują się połączone ze zwiewnymi sukienkami i spódnicami. Są więc propozycją idealną na lato. Postawić można np. na modną spódnicę w kształcie litery A, która rozszerza się ku dołowi. Trampki na koturnie pasują zarówno do stylizacji casualowych, jak i nieco bardziej eleganckich. Założyć je można także do biura.

Klasyczne trampki w kolorze białym

Białe trampki to prawdziwy modowy must have, bez którego nie sposób wyobrazić sobie kobiecej czy męskiej szafy. Buty tego rodzaju szybko podbiły sklepy na całym świecie i mimo upływu lat nie wychodzą z modu. Trampki w kolorze śnieżnej bieli pasują bowiem do wielu różnych stylizacji. Nosić mogą je kobiety i mężczyźni.

Co ciekawe, przez długi czas trampki białe kojarzyły się przede wszystkim ze sportem np. tenisem. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Trampki przestały być też butami zarezerwowanymi jedynie dla nastolatków i ludzi młodych. To buty typowo miejskie, które w sklepach spotkać można w szerokiej gamie wzorów i kolorów do wyboru. Wciąż jednak królują trampki w kolorze białym, które są stylowe i eleganckie zarazem. Doskonale komponują się ze stylizacjami letnimi np. marynarskimi. Wystarczy zestawić je z niebieskimi dodatkami i gotowe. Ponadto dobrze prezentują się połączone z jeansami, bermudami, zwiewnymi sukienkami czy legginsami. Tak naprawdę w tym przypadku jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. W końcu trampki nosić można także do szkoły czy pracy, o ile nie obowiązuje w niej sztywny dress code.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj