Rowerem przez miasto

  • Rowerem przez miasto

Miejski rower na krótkie wycieczki

Poruszanie się rowerem po mieście wydaje się być idealnym rozwiązaniem – szczególnie w dobie wiecznych korków. Jednak jego kupno nie jest już tak prostą sprawą. Zanim decydujesz się na rower, który będzie przeznaczony do krótkich dystansów, zapoznaj się z naszego wpisu z jego charakterystyką.

Czym jest rower miejski?

Na ulicach wszystkich większych miast da się zauważyć dużą liczbę rowerów miejskich. Jeszcze do niedawna w tej kategorii pojazdów nie było zbyt dużego wyboru. W chwili obecnej coraz liczniej powstają takie sklepy jak Bikeneo. Nie tylko rowery te są niedrogie, ale przede wszystkim cechują się licznymi aspektami, które ułatwiają codzienne życie – a na pewno szybkie poruszanie się z miejsca na miejsce.
Są one zaprojektowane w taki sposób, by sprawdzać się na stosunkowo niedługich dystansach. Dlatego tak chętnie są wykorzystywane np. jako transport do pracy. Z uwagi na swój wyjątkowy układ nie będą tak skuteczne na powierzchniach, które są nieco bardziej wymagające np. pagórki czy szutrowe ścieżki.
Bardzo często posiadają sporej wielkości koła, co pozwala na dość powolne pedałowanie. Dzięki temu dotarcie do pracy będzie szybkie, ale jednocześnie osoba użytkująca tego typu rower nie zmęczy się na tyle, by po przybyciu do celu, konieczne było wzięcie prysznica.

Waga roweru miejskiego

Taki rower różni się od dobrze znanych „górali” przede wszystkim wagą. Z uwagi na to, iż nie są one przeznaczone na długie dystanse, nie muszą cechować się małym ciężarem. Wynika to z faktu, iż im lżejszy jest rower, tym łatwiej jest go rozpędzić. Rowery miejskie sprawdzają się na krótkich dystansach, tym samym zazwyczaj ważą nieco więcej.To zarówno wada jak i zaleta. W przypadku poruszania się między budynkami zdecydowanie ważniejsze jest solidne wykonanie. Niemniej jednak nie należy patrzeć jedynie na ten aspekt, ponieważ rower, szczególnie w warunkach miejskich to nie tylko jazda. Nierzadko zdarza się, że konieczne jest wniesienie np. na wyższe piętro. Jak nietrudno się domyślić wybór optymalnej wagi w takiej sytuacji może być kluczową cechą podczas wyboru idealnego modelu.

Na czym polega popularność rowerów miejskich?

Nie da się ukryć, że na przestrzeni kilku ostatnich lat zyskały one szczególne uznanie, szczególnie w opinii kobiet. Charakteryzują się one wyszukanym wyglądem – daleko im do dobrze znanych górali, które nie tylko są specyficzne pod względem wyglądu, ale również samego użytkowania. Rower miejski pozwala na wygodne siedzenie, bez konieczności nachylania się. Pozwala również na bezproblemowe zsiadanie, co jest bardzo praktyczne w trakcie częstych przestojów. Dodatkowo nie jest konieczne zakładanie dedykowanych ubrań. Bez problemu można ubrać się, na co dzień lub do pracy i nie tylko dobrze się czuć na takim rowerze, ale również świetnie wyglądać. Z tego też powodu głównym targetem rowerów miejskich są kobiety.

Czy rower miejski jest praktyczny?

Oczywiście wiele zależy od tego, do czego chcesz użytkować tego typu środek transportu. Jak sama nazwa wskazuje będzie on idealny do poruszania się po miejskich terenach. Szczególnie jego zalety docenią kobiety, które w pobliżu mają wszystkie potrzebne punkty handlowe i placówki. Zdecydowanie jest to jednak rower na krótkie dystanse, który pozwoli na ominięcie męczących korków.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj