Poranna kawa w najlepszym wydaniu

  • Poranna kawa w najlepszym wydaniu

Któż z nas nie lubi zapachu świeżej kawy o poranku? Dla wielu z nas samo wypicie czarnego napoju nie daje przyjemności. Bo chodzi o to, by spożywanie kawy celebrować i cieszyć się każdą minutą spędzoną rano w kuchni. Jak zatem sprawić, by kawa smakowała jeszcze lepiej?

Jeśli zajrzymy do sklepu specjalizującego się w sprzedaży akcesoriów do domu, na przykład home&you, przekonamy się, że picie kawy może odbywać się w naprawdę wyjątkowej oprawie. Można tu znaleźć wszystko – od pojemników do przechowywania kawy, przez kubki i filiżanki, aż po młynki do mielenia. Wszystko to sprawia, że picie kawy staje się najprzyjemniejszą chwilą w ciągu dnia.

Przechowywanie kawy

Sposób przechowywania kawy naprawdę ma znaczenie. Jeśli kawa będzie znajdować się w oryginalnym foliowym worku zamkniętym wyłącznie spinaczem do bielizny, możemy mieć pewność, że zamiast aromatu kawy, z naszego kubka będzie unosił się aromat naszej szafki kuchennej, w której na co dzień trzymamy ten specjał. Kawa – nie ma znaczenia czy ziarnista, czy już mielona, powinna być przechowywana w specjalnych warunkach, ponieważ pod wpływem kontaktu z powietrzem, jej ziarna zaczną się utleniać, a to już prosta droga do braku smaku. Kawę powinniśmy przechowywać w specjalnych, hermetycznych pojemnikach, które będą zapobiegać dostawaniu się powietrza do wnętrza. Mamy nieskończenie wiele możliwości do wyboru: pojemniki ceramiczne, szklane, plastikowe, zamykane na gwint lub na klips, monochromatyczne lub wzorzyste. Specjalny pojemnik to gwarancja, że dostaniemy rano kawę w najlepszym wydaniu.

Kwiarka i młynek

Prawdziwa kawa to ta świeżo mielona i zaparzona w zaparzarce lub innym specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniu. A jest ich naprawdę bardzo wiele: ekspres przelewowy, ekspres ciśnieniowy, czajniczek Moka, chemex, aeropress. Gwarancją doskonałego smaku w każdym z tych prostych w obsłudze urządzeń jest mielona na świeżo kawa. Tę można mielić w tradycyjnym młynku lub zdecydować się na młynek elektryczny. Trzeba jednak pamiętać, że znacznie lepsze są młynki ceramiczne, ponieważ zapobiegają grzaniu się ziaren na etapie mielenia – taki efekt czasami można uzyskać w czasie mielenia kawy za pomocą młynka elektrycznego z metalowymi nożami. Ogromny wybór najlepszych młynków do kawy znajdziesz w sklepie Media Expert. Zajrzyj na stronę i sprawdź aktualne promocje.

Kubek, filiżanka, szklanka

Choć dla większości z nas nie ma znaczenia, w czym kawę wypijemy, to jednak prawdziwi kawosze wiedzą, że ten czarny napój zupełnie inaczej będzie smakował w filiżance, a jeszcze inaczej w kubku z porcelany. Szukając odpowiedniego naczynia do porannej kawy, zastanówmy się, jaką właściwie kawę najbardziej lubimy. Jeśli mocne espresso – szukajmy malutkich filiżanek, jeśli białą kawę z grubą warstwą mleka, wówczas szukajmy kubków mających objętość około 300 ml. Patrzmy również na to, jak dane naczynie skomponuje się z kuchnią i naszymi upodobaniami estetycznymi. Z pewnością odpowiednie naczynie w dobrej cenie znajdziesz w sklepie Dekoracja Domu.

Jeśli jednak okazuje się, że nasz grafik jest tak napięty, że trudno wypić aromatyczną kawę przy kuchennym stole lub jeszcze w łóżku, wówczas można przelać gotowy napój do kubka termicznego i rozkoszować się tym wyjątkowym smakiem w drodze do pracy.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj