Ozdoby na świątecznym stole

  • Ozdoby na świątecznym stole

Dekorujemy Wielkanocny stół

Podczas Świąt Wielkanocnych jednym z najważniejszych elementów jest stół Wielkanocny. Podpowiadamy w jaki sposób powinien być przystrojony, by wszystkie najważniejsze elementy i potrawy się na nim znalazły.

Potrawy na Wielkanocnym stole

Oczywiście jedną z najbardziej istotnych potraw na Wielkanocnym stole jest święconka. Z tego powodu powinna znajdować się w centralnej jego części. Warto w tym celu wykorzystać gadżety, które nie tylko pozwolą uporządkować, ale również wyeksponować poświęcone potrawy. Warto szukać tego typu produktów w sieci, gdzie towary są o wiele tańsze, np. sklep Dekoracje Domu

Najlepiej w tym celu sprawdzą się podkładki, tacki oraz różnego rodzaju talerzyki. Pięknie będą się na nich prezentować kiełbaska, jajeczko oraz babka.

Kolorystyka Wielkanocnego stołu

Dużą rolę w udekorowaniu Wielkanocnego stołu odgrywa kolorystka. Wybierając jeden kolor, powinniśmy być konsekwentni w kontynuowaniu go, szczególnie w zakresie dodatków. Przede wszystkim ważny jest obrus, który stanowi podstawę i punkt wyjściowy do wyglądu całego stołu. Podczas jego wyboru warto jest kierować się praktycznością. Obrus na Święta musi być przede wszystkim plamoodporny. W ciągu całego dnia podawanych jest wiele różnorodnych potraw, dlatego jeśli chcesz zachować nienaganny wygląd, najlepiej jest położyć na stół obrus, który podoła nawet najbardziej uporczywym plamom. Tego typu produkty możesz kupić w okazyjnych cenach w sklepie Pepco. Co więcej, nie brakuje ciekawych propozycji kolorystycznych. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest wybór białego obrusu. Nie bój się jednak sięgać po bardziej śmiałe propozycje, jak np. pastelowa zieleń lub niebieski. Oczywiście kolorem Wielkanocy jest również żółty, jednak z racji, iż jest to barwa żywa, pamiętaj, by wybierać do niego bardziej stłumione odcienie.

Jeśli chcesz utrzymać kolorystykę Wielkanocnego stołu w klasycznym wydźwięku, zdecyduj się na odcienie białego, zarówno w kwestii obrusu, jak i świec czy serwetek. Pamiętaj jednak, że jest to kolor, który będzie się dobrze prezentował z każdym innym kolorem, jaki tylko sobie zaplanujesz.
Podczas wyboru koloru stołu Wielkanocnego weź pod uwagę takie aspekty jak świece, serwetki, czy kolorowe dodatki, które są coraz częstszym gościem, na naszych świątecznych stołach.

Ozdoby na świątecznym stole

Nieodłącznym elementem współczesnego stołu wielkanocnego są ozdoby. Przede wszystkim powinny się tu znaleźć króliczki oraz baranki. Miłym akcentem będzie, jeśli pojawią się również w innych częściach domu lub mieszkania. Pamiętaj jednak, by podczas umieszczania ich na stole, były jednocześnie widoczne, ale i nie przeszkadzały w dostępie do wielkanocnych dań.

Miłym akcentem będą również żywe kwiaty. By dobrze się prezentowały, najlepiej jest je zakupić w Wielką Sobotę i cały czas przechowywać w świeżej wodzie. Wiosennymi kwiatami są np. tulipany lub goździki. Stawiając je na stole, pamiętaj jednak, by nieco je przyciąć, by nie zasłaniały osób siedzących naprzeciw siebie. Wazon z nimi można postawić w centralnej części lub dwa na stół, w zależności, od jego długości.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj