Olejki do twarzy – jak wybrać idealny dla swojej skóry?

  • Olejki do twarzy

To pewne – naturalne oleje mają teraz swoje 5 minut w pielęgnacji. Coraz więcej z nas używa ich do odżywienia włosów, wzmocnienia paznokci i nawilżenia skóry. Mnogość produktów może zawrócić w głowie, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z ich właściwościami i dopasować olejki do twarzy tak, by odpowiadały oczekiwaniom skóry.

Olejki do twarzy – co warto wiedzieć?

Niezależnie od rodzaju cery, istnieje kilka wytycznych, którymi powinnyśmy się kierować przy wyborze olejku. Najlepsze do pielęgnacji twarzy będą oleje nierafinowane – pozyskiwane bez użycia wysokiej temperatury, dzięki czemu nie tracą cennych właściwości. Dodatkowo nie są poddawane działaniu środków chemicznych, stanowią więc bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych (jak kwas linolowy, linolenowy, y-linolenowy), odpowiedzialnych za nawilżenie skóry.

Jaki olejek wybrać? Powinien być dopasowany do naszego typu skóry. Inny środek będzie odpowiedni dla suchej i zmęczonej cery, a inny dla tej, która ma tendencje do przetłuszczania i niedoskonałości. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak znaleźć produkt idealny dla siebie.

Zajrzyj do kuchni

Kupno olejków nie musi wiązać się z wydawaniem fortuny. Niektóre z nich znamy z kuchni, np. olej z pestek winogron. Jest doskonałym źródłem witaminy E − przeciwutleniacza, który opóźnia procesy starzenia się skóry i poprawia jej sprężystość. Ten środek jest świetnym rozwiązaniem dla osób z cerą dojrzałą, ale też wrażliwą – ma działanie tonizujące i łagodzące. Dobrze się wchłania i nie tworzy na skórze tłustego filmu. Olejek ten znajdziemy w asortymencie większości sklepów ze zdrową żywnością i kosmetykami, jak straganzdrowia.pl , oferujący rabaty na naturalne produkty.

Znane oleje w nowym wydaniu

Wykorzystywany w aromaterapii olej migdałowy dobrze sprawdzi się też jako zamiennik kremu do twarzy. Jest dodawany do perfum i emulsji, ale może też być stosowany solo. W czystej postaci znajdziemy go w aptekach i sklepach internetowych. W swojej ofercie ma go akceptujący kody rabatowe triny.pl . Olejek ze słodkich migdałów polubi się ze skórą suchą i wrażliwą. Jest bogaty w proteiny i tzw. witaminy młodości – A i E, opóźniające procesy starzenia się skóry. Zawiera też kwas  linolowy i oleinowy, co pozytywnie wpływa na nawilżenie cery. Nawet jeśli nie przepadacie za formułą olejków, ten warto wypróbować – nie pozostawia tłustej warstwy na skórze i szybko się wchłania.

Znanym większości z nas produktem jest olej rycynowy. Stosowany przez nasze babcie jako domowe lekarstwo, ma też zastosowanie w kosmetyce. Jest antybakteryjny, a korzyści płynące ze stosowania go na skórze są długoterminowe. Ma właściwości przeciwzapalne, które wspomagają procesy gojenia skóry. Olej będzie też świetnym uzupełnieniem pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, pomaga w opóźnieniu starzenia się skóry i dodatkowo ją nawilży.

Jak stosować olejki?

Najłatwiejszym sposobem aplikacji oleju będzie ogrzanie kilku kropel w dłoniach i rozprowadzenie ich okrężnymi ruchami na skórze twarzy. Możemy dodawać go też do ulubionego kremu, by wzmocnić działanie kosmetyku. Warto zaznaczyć, że olejki sprawdzą się również w demakijażu. W tym celu możemy użyć oleju kokosowego lub gotowej mieszanki. Produkty do oczyszczania na bazie olejków znajdziemy w asortymencie marki Kiehl’s , oferującej zniżki na naturalne kosmetyki. Kilka kropel rozprowadzamy na zwilżonej twarzy, następnie zmywamy produkt przy pomocy ciepłego ręcznika lub wody z dodatkiem żelu do mycia.

Oleje najlepiej wprowadzać do pielęgnacji stopniowo i koniecznie dobierać je do rodzaju cery. Dajmy im też czas na działanie − widocznych efektów możemy oczekiwać najwcześniej po tygodniu stosowania, a czasem dopiero po 2-3 miesiącach. W trakcie używania kosmetyków obserwujmy skórę, by móc w razie potrzeb zmienić preparat.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj