Odpoczywaj komfortowo!

  • Odpoczywaj komfortowo!

Poduszka podróżna, czyli pomoc w długiej trasie

Dalekie podróże samochodem potrafią nie tylko znużyć, ale i wywołać bardzo duży dyskomfort, którego efektem mogą być bóle karku, pleców i innych części ciała. Na szczęście nawet w trakcie częstych i długich wyjazdów, możesz zadbać o komfort swój oraz swoich bliskich, inwestując np. w odpowiednią poduszkę podróżną, która uprzyjemni podróż – nawet tą wielogodzinną, spędzoną w jednej pozycji.

Poduszka podróżna – do czego będzie ci potrzebna?

Podstawową funkcją poduszek podróżnych, które mogą mieć rozmaite kształty i wymiary, jest wspieranie szyjnego odcinka kręgosłupa. Pozwalają one utrzymać optymalną pozycję ciała w czasie jazdy – również w trakcie snu. Poduszka podróżna znacząco poprawia ergonomię fotela, uzupełniając wolną przestrzeń między ciałem pasażera a fotelem, która może prowadzić do wielu niepożądanych efektów:
bólu i zesztywnienia karku,
skurczów mięśni,
braku komfortu snu,
braku stabilizacji głowy w trakcie jazdy.

Dzięki niej, zyskujesz odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, Twoja głowa znajduje się w stabilnej pozycji, a Ty możesz wypoczywać – bez obaw o jakikolwiek ból czy dyskomfort. Co więcej – poduszka tego typu może sprawdzać się nie tylko w podróży samochodem czy samolotem, ale również w pracy czy domu, ponieważ zapewnia odpowiednio wysoki poziom komfortu w każdej sytuacji.

Jakie poduszki podróżne możesz zakupić?

Przede wszystkim – bardzo różnorodne pod względem wymiarów, kształtów i oczywiście materiałów, z jakich zostały wykonane. Do najpopularniejszych poduszek tego typu należą przede wszystkim te, wykonane z pluszu, które zapewniają największą miękkość i są przyjemne w dotyku, z poliestru o większej elastyczności i równie przyjemnej miękkości, jak również z PVC, które dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu przed wodą, szczególnie sprawdzają się w trakcie długich podróży.
Oczywiście to nie wszystko – na rynku istnieje wiele innych modeli poduszek podróżnych, wykonanych np. z pianki termoelastycznej, zamszu czy aksamitu – posiadają też różne wypełnienia i kolory, dzięki czemu trafią w gust różnych osób. Można je kupić m. in. w takich sklepach jak Jysk czy Wittchen.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Oczywiście na materiał, z jakiego została wykonana poduszka podróżna – im jest on wytrzymalszy, tym będzie ona służyła nam przez dłuższy czas. Istotne jest też dopasowanie twardości i wymiaru poduszki do indywidualnych potrzeb, aby dawała ona maksymalny komfort w czasie podróży. Do Twojej dyspozycji są również różne kształty tego rodzaju poduszek – najczęściej wybierane są te w kształcie rogala, ponieważ są najbardziej uniwersalne, jednak możesz postawić też na model kwadratowy, okrągły czy w kształcie walca. Grunt, aby dawał Ci komfort w czasie jazdy.

Czy warto?

Jak najbardziej – szczególnie w sytuacji, kiedy często podróżujesz i jeździsz długimi godzinami. Poduszka podróżna sprawdzi się idealnie zarówno do samochodu, jak i samolotu, a w dodatku będzie również świetnym rozwiązaniem dla osób przez wiele godzin pracujących przy biurku czy cierpiących z powodu bólów karku lub kręgosłupa. Warto znaleźć i kupić model dopasowany do potrzeb!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj