Naturalne – znaczy zdrowe!

  • Naturalne – znaczy zdrowe!

Kosmetyki naturalne – dlaczego warto?

Skóra to największy skarb jaki posiadamy. Aby była ciągle piękna i jędrna wymaga codziennej pielęgnacji. Jednak zazwyczaj nie jesteśmy zadowoleni z efektów naszej pracy. Przetłuszczona lub przesuszona skóra coraz częściej prosi nasze ciało o pomoc. Jak sprawić, by nasza cera zaczęła w końcu lśnić jak najpiękniejszy klejnot? Ratunkiem wydają się być kosmetyki naturalne.

Kosmetyki naturalne pojawiły się w sklepach kilka lat temu. Od razu zyskały sporą popularność, głównie dzięki temu, że społeczeństwo stało się coraz bardziej świadome zalet dbania o zdrowie. Mimo, iż zdaniem wielu to miał być tylko chwilowy trend, dziś kosmetyki naturalne są na topie, a większość z nas wręcz nie wyobraża sobie życia bez nich. Można je teraz znaleźć m. in. w takich sklepach jak Fresh&Natural. Ale skąd to ogromne zainteresowanie? Czym tak naprawdę są kosmetyki naturalne i dlaczego warto je stosować?
Kosmetyki naturalne wytwarzane są z naturalnych, organicznych składników, nieszkodliwych dla naszej skóry. Oczywiste jest, że to co dobre dla otaczającego nas świata będzie dobrze działało również na nas, czyniąc nas zdrowszymi. W przeciwieństwie do kosmetyków tradycyjnych, te naturalne nie zawierają niezwykle szkodliwych substancji. Ale czy „zwykły” człowiek wie, co kryje się pod łacińskimi nazwami składników zamieszczonych na opakowaniu?

Parabeny, SLS-y, glikole i inne dziwactwa

Nieprawdą jest, że naturalne kosmetyki nie uczulają. Niektóre osoby są uczulone na naturalne składniki, a przecież w środowisku takich roślin jest wiele. Istotna jest umiejętność czytania etykiet i rozpoznawanie składu kosmetyków. Te naturalne zawierają zazwyczaj do
5 składników, które można z łatwością rozszyfrować. Sprawa wygląda zupełnie inaczej
w przypadku kosmetyków konwencjonalnych. Na ich etykietach możemy znaleźć m.in. parabeny, silikony, aluminium, SLS-y, glikole, PEG-i czy nawet pochodne ropy naftowej. Są to substancje uznawane za szkodliwe, które powodują chociażby zamykanie się porów, przesuszenie czy zaczerwieniania. Składniki te zaburzają prawidłowe funkcjonowanie naszej gospodarki hormonalnej i wykazują działania rakotwórcze.
Kosmetyki naturalne nie zawierają tych szkodliwych substancji. Są gwarancją bezpiecznej
i zdrowej skóry. Jeśli decydujemy się na pielęgnację skóry, nie mieszajmy natury z chemią. Dobre kosmetyki pobudzają skórę do działania, a nie wyręczają z jej pracy.

Naturalne – czyli dla wszystkich

Zjawisko dzielenia zastosowania kosmetyków naturalnych ze względu na płeć jest rzadkością. Uniwersalność tych kosmetyków sprawia, że może korzystać z nich cała rodzina. Preparaty, które stosuje się do pielęgnacji skóry twarzy, nadają się również do ciała i włosów, dzięki czemu możemy ograniczyć wiele kosmetyków do jednego. Dzięki olejom roślinnym, kosmetyki naturalne mają szerokie zastosowanie (nawilżanie, kąpiel, łagodzenie podrażnień itp.) i mogą być używane bez względu na płeć czy wiek. Masło do ciała jako krem do twarzy? Czemu nie!

Twój wybór!

Bezpieczne i przyjazne składniki, mniejsze ryzyko uczuleń, prosty skład, uniwersalność. To tylko niektóre zalety kosmetyków naturalnych. Mało? A co powiesz na to, że nie są one testowane na zwierzętach, przepięknie pachną i naprawdę działają? W dodatku można zrobić je samemu i podarować jako rewelacyjny prezent. To nie reklama. Naturalna pielęgnacja nie jest ubrana w piękną sukienkę. Tu działa magia naturalnych składników.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj