Najpopularniejsze diety sezonu

  • Najpopularniejsze diety sezonu

Wiosna to pora roku, która kojarzy nam się z porządkami i zdrowszym, bardziej aktywnym trybem życia. To także idealny czas, aby przejść na dietę i uzyskać wymarzoną sylwetkę przed wakacjami. Jakie są najpopularniejsze diety na wiosnę 2018? Przedstawiamy trzy najpopularniejsze trendy żywieniowe na najbliższy sezon.

Dieta DASH

DASH to sposób odżywiania oparty głównie na zmniejszeniu ilości sodu w spożywanym pożywieniu. Twórcy diety zalecają spożywanie produktów pełnoziarnistych, warzyw i owoców z niską zawartością sodu, takich jak np. bakłażan, dynia, papryka, banan, mandarynka czy morela. Przynajmniej raz dziennie należy spożywać chudy nabiał oraz chude mięso (najlepiej drób) i ryby morskie, które często można kupić ze specjalnym rabatem w dyskontach i marketach. W ramach przekąski zaleca się spożywanie orzechów i roślin strączkowych.
Dieta DASH przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które chcą obniżyć swoje ciśnienie. Jest ona również doskonała dla osób z niską odpornością organizmu. Dieta również doskonale wspiera proces odchudzania. Wiele dietetycznych produktów i orzechów najwyższej jakości znajdziesz z pewnością w sklepach bdsklep oraz  Stragan Zdrowia .

Fleksitarianizm

Zdaniem naukowców i specjalistów ds. żywienia będzie najpopularniejszą dietą 2018 roku. To innowacyjne podejście do żywienia, które opiera się na elastycznym wegetarianizmie. Oznacza to, że dieta powinna być oparta przede wszystkim na warzywach i produktach pochodzenia roślinnego, ale nie należy zupełnie wykluczać mięsa. Można spożywać je od jednego do trzech razy w tygodniu. Ważną rolę w tej diecie odgrywają produkty pełnoziarniste, nabiał oraz świeże zioła. Wszystkie niezbędne produkty na pewno znajdziesz w dużych sklepach, na przykład w Auchan Direct, w których często dodatkowo możesz korzystać z wyjątkowych promocji na ekologiczną żywność.
Dieta jest idealna dla osób z podwyższonym cholesterolem, ryzykiem chorób serca oraz ryzykiem cukrzycy. To również idealny sposób odżywiania dla wszystkich, którzy starają się schudnąć.

Dieta śródziemnomorska

To dieta, która została zainspirowana sposobem odżywiania mieszkańców basenu morza śródziemnego. Uchodzą oni za jednych z najzdrowszych ludzi na świecie, a ich sekretem jest właśnie odpowiednie odżywianie. W tej diecie najważniejsze jest częste spożywanie owoców, warzyw oraz ryb. Należy ograniczyć czerwone mięso, spożywać jak najwięcej zdrowych tłuszczów i świeżych ziół, a także bogatych w białka serów, np. mozzarelli czy ricotty. Z okazji wiosny w sklepach pojawiają się specjalne okazje cenowe na nowalijki i ekologiczne warzywa. Dzięki temu kupisz niezbędne produkty w niższych cenach.
Dieta ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, pomaga obniżyć wagę oraz zły cholesterol. Jest zalecana również w profilaktyce nowotworowej i cukrzycowej.

Podczas wybierania idealnej diety pamiętaj, że istotne jest nie tylko jak najszybsze zrzucenie kilogramów, ale przede wszystkim Twoje zdrowie. Staraj się spożywać jak najwięcej warzyw i owoców. Wybieraj produkty ekologiczne, których coraz więcej jest w sklepach. Korzystaj z kodów promocyjnych i specjalnych kuponów rabatowych i kupuj zdrowe produkty w korzystnych cenach.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj