Na jesień – kurtki anorak

  • Na jesień – kurtki anorak

Wraz z początkiem jesieni trzeba wyjąć w szafy lub zainwestować w ciepłą kurtkę. Jaki model warto kupić, aby nie przeziębić się, a jednocześnie wyglądać modnie i stylowo? Który materiał jest najbardziej trwały i nie przemoknie podczas opadów deszczu? Okazuje się, że doskonale w tym przypadku sprawdzają się kurtki typu anorak.

Anorak – co to za model kurtek?

Anorak to rodzaj ciepłej, sportowej kurtki pikowanej wyposażonej w kaptur. Co ciekawe, początkowo kurtki tego rodzaju nosili jedynie Eskimosi i polarnicy. Klasyczny model nakładany był przez głowę i sięgał bioder. Jego fason był bardzo prosty. Dzisiaj dostępne w sklepach anoraki są o wiele bardziej efektowne. Przede wszystkim są rozpinane i dopasowane do sylwetki, ale jedno jest nadal niezmienne – posiadają kaptur i są bardzo ciepłe.

Dlaczego warto z decydować się na anorak?

Kurtki typu anorak cieszą się od pewnego czasu coraz większą popularnością. W sklepach takich jak Cropp czy House znaleźć można wiele modeli tej kurtki. Anorak jest nieco dłuższy niż inne kurtki. Tym samym zakrywa więcej ciała. Niekiedy wyposażony jest w kilka ściągaczy, które dodatkowo zamykają przestrzenie otwarte. Dzięki temu jest ciepło, a do ciała nie dociera zimny wiatr.

Na ogół anoraki szyte są zgodnie z pierwotnym założeniem. Wówczas zakłada się je przez głowę i nie posiadają zapięcia. Dzięki temu ochrona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi jest pełna. Brak zamka błyskawicznego znacznie zmniejsza ryzyko przemoknięcia ubrania od przodu. Anorak musi mieć również kaptur. Taka kurtka sprawdzi się doskonale w przypadku osób, które na co dzień cenią sobie przede wszystkim wygodę i komfort termiczny. W anoraku nie sposób zmarznąć i zmoknąć. Przy okazji w kurtce tego typu prezentować się można naprawdę stylowo i modnie.

Jaki anorak wybrać dla siebie?

Co ciekawe, anorak często jest mylony z popularną parką. Tymczasem jest to model kurtki nieco dłuższy. Mimo to często te dwa pojęcia stosowane są zamiennie. Nowoczesne anoraki szyte są z różnego rodzaju tkanin poliamidowych. Często są dodatkowo impregnowane. W sezonie zimowym warto postawić na model z ciepłą podszewką, wykonany z tkanin odpornych na zanieczyszczenia.

Interesującym rozwiązaniem są anoraki z elementami odblaskowymi. To doskonała propozycja dla osób, które są aktywne – turystów czy miłośników górskich wędrówek. Jednak nie oznacza to, że nie można ich nosić na co dzień. Dzięki odblaskom ich użytkownik pozostaje doskonale widoczny nawet po zapadnięciu zmroku. Dobrą opcją może być też anorak z kapturem, który w razie potrzeby można schować w specjalnej kieszeni. Dzięki temu kurtkę można łatwo dostosować do warunków aktualnie panujących na zewnątrz.

Co ciekawe, anoraki na ogół mają tylko górną kieszeń, a nie posiadają kieszeni bocznych. Wynika to z faktu, że plecaki turystyczne zapinane są z przodu specjalnym pasem, co nie pozwala na dostęp do kieszeni bocznych. Do dyspozycji jest więc jedynie kieszeń górna.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj