Modny zawsze: Styl retro!

  • Modny zawsze: Styl retro!

Ubieramy się w stylu retro

Second handy, tanie sklepy internetowe oraz rosnące zainteresowanie wykonywaniem własnej odzieży – wszystkie te czynniki pozwalają na „wielkie powroty” w świecie mody. Obecnie w trendach jest ubieranie się w stylu retro. Sprawdź, jak osiągnąć taki efekt.

Czym jest styl retro?

Słowo retro oznacza „wstecz” lub „przeszłość”. W praktyce odnosi się do określenia wielu aspektów, jednak najbardziej kojarzy się z modą lat 50-tych i 60-tych. Wówczas na ulicach spotkać można było szeroką paletę kolorów, ale również krojów. Tak samo modne były spódnice, jak i spodnie. Różnorodność dodatków i łączeń po dziś dzień sprawia, że miłośniczki modowych szaleństwa wracają do tego okresu.

Nieśmiertelne spódnice

Styl lat 50-tych bardzo dobrze jest widoczny w rozkloszowanych spódnicach. Sięgały one zazwyczaj za kolano. To, co sprawiło, że cieszą się zainteresowaniem miłośniczek mody po dziś dzień, to fakt, iż leżą dobrze na niemal każdej sylwetce. Wąska talia i rozkloszowany dół ukrywają to, co trzeba i podkreślają atuty kobiecej sylwetki.

Ich duża powierzchnia pozwala z kolei na bogate wzornictwo, które również może zostać dopasowane w zależności do gustu czy potrzeb figury. To absolutny must have stylu retro.

Pamiętaj o dodatkach!

W stylu retro na strój składały się nie tylko ubrania. Bardzo dużą rolę odgrywały tu również dodatki, które tak naprawdę budowały cały wydźwięk. Praktyczne okulary przeciwsłoneczne nieco odbiegały od obecnie modnych dużych oprawek. Duch retro niemal jest namacalny w półokrągłych oprawkach, ściętych na dole. Charakterystyczna jest również jasna kolorystyka oprawek – biały lub beż.

Ważne były również paski, które bardzo dobrze podkreślały talię – niezależnie od tego, czy były noszone do rozkloszowanych spódnic, czy może do nieśmiertelnych dzwonów. Ich duże klamry zdecydowanie stanowiły sedno stylizacji.

Nie należy zapominać o torebkach. O tym, że stanowiły one przede wszystkim uzupełnienie looku świadczy ich rozmiar – mini. Nie były one praktycznym rozwiązaniem na kobiece potrzeby, jednak świetnie leżały w ręku, stanowiąc czarujący akcent.

Jak kupować ubrania w styku retro?

Co jakiś czas w tzw. sieciówkach można znaleźć prawdziwe perełki. Są to jednak zazwyczaj okazjonalne serie, które też nie do końca oddają ducha lat 50-tych. Z uwagi na to warto jest poszerzyć zakupowe rejony. Najlepszym sposobem będzie odwiedzenie sklepów z odzieżą używaną. Wymaga to z jednej strony nie lada umiejętności, szczególnie, że skomponowanie całego stroju często uzależnione jest od szczęścia. Z drugiej strony jest to zdecydowanie najtańszy sposób.

Wyjściem są również sklepy internetowe. Warto jest regularnie odwiedzać takie strony jak Domodi czy Stradivarius. Oryginalne i nieco nieszablonowe podejście do mody tych dwóch marek sprawia, że miłośniczki stylu retro powinny dodać oba sklepy do zakładki „Ulubione”.
Podczas zakupów należy pamiętać, że czasem z pozoru niepasujące do siebie elementy ubioru mogą stanowić niemal idealne odwzorowanie stylu retro. Najważniejsze, by dobrze czuć się w skomponowanej przez siebie stylizacji.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj