Mikołajki – pomysły na prezent

  • Mikołajki – pomysły na prezent

Dzień św. Mikołaja to okazja do obdarowania prezentami swoich bliskich  i pewnego rodzaju próba generalna przed Bożym Narodzeniem. Niestety, nie zawsze łatwo jest wpaść na oryginalny pomysł i podarować komuś coś niezwykłego. Jeśli szukasz mikołajowych inspiracji, poznaj nasze propozycje na podarki.

W niektórych rodzinach prezenty na Mikołaja dostają wyłącznie dzieci (List Mikołaja), ale wielu dorosłych świętuje też razem z przyjaciółmi, partnerami albo znajomymi z pracy. Zazwyczaj upominki nie są wtedy zbyt okazałe, ale to wcale nie oznacza, że przynoszą mniej radości niż te bożonarodzeniowe. Tylko skąd wziąć pomysł na prezent?

Sztuka DIY

Podobno najbardziej cenione są prezenty wykonane własnoręcznie, specjalnie z myślą o obdarowywanej osobie. Wbrew pozorom, wiele rzeczy można z łatwością stworzyć samodzielnie, i to za pomocą jedynie kilku łatwo dostępnych produktów. Zastanów się tylko, co mogłoby się spodobać Twoim znajomym albo członkom rodziny. Koleżanka, która lubi kosmetyki, na pewno ucieszy się z przygotowanej przez Ciebie wody różanej. Wystarczy, że zbierzesz płatki róż z kilku kwiatów i dokładnie je oczyścisz. Następnie, musisz tylko zalać je wrzącą wodą i przykryć naczynie, aż do momentu, kiedy woda nie ostygnie. Potem trzeba wyjąć płatki (najlepiej z pomocą sita) i tonik do przemywania twarzy będzie gotowy! Metodą DIY można stworzyć wiele naturalnych kosmetyków dla pań, dbających o swoją urodę. A co w takim razie spodoba się również panom? Uniwersalnym prezentem DIY, z którego ucieszy się każdy łakomczuch, są wypieki. Słodkie ciasteczka schowane do słoika ozdobionego wstążką i bilecikiem, będą smaczną niespodzianką od Mikołaja.

Praktycznie i z pomysłem

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami, dobrym pomysłem na prezent jest, więc kalendarz −  najlepiej w formie notatnika. To prezent, który przyda się każdemu, kto zamiast terminarza w telefonie woli korzystać z bardziej klasycznych form zapisu. Innym funkcjonalnym podarunkiem jest power bank. W obecnych czasach, urządzenie, które pozwala doładować telefon albo tablet nawet, gdy nie masz dostępu do prądu, jest wręcz niezbędne. Pamiętaj, że prezent nie musi być drogi − wystarczy, by był wybrany specjalnie z myślą o danej osobie. I tak, np. miłośnicy herbaty na pewno docenią zaparzacz, a z kolei fani kawy będą zachwyceni choćby z niewielkiej aluminiowej bądź stalowej kawiarki. Nawet małe prezenty, dostępne w rozsądnych cenach, mogą być dla twoich bliskich źródłem radości.

Mikołajki w pracy

Zamierzasz świętować Mikołajki razem ze znajomymi z pracy? Przy tej okazji najczęściej stosowana jest stara i sprawdzona metoda z losowaniem numerków. Problemy zaczynają się, gdy natrafiasz na osobę, którą ledwie znasz i nie masz pojęcia co jej podarować. Żeby uniknąć niezręcznych sytuacji, najlepiej jeszcze przed losowaniem, ustalcie limit finansowy – to pomoże określić, jak duże upominki są brane pod uwagę. Dość neutralnym prezentem będzie kubek termiczny, zestaw świeczek dekoracyjnych albo układanka logiczna z drewna. Możecie też umówić się w pracy, że w tym roku dajecie sobie wyłącznie produkty spożywcze, takie jak słodycze albo kawy lub herbaty na wagę. To rozwiązanie zminimalizuje ryzyko, że prezent będzie nietrafiony i wyląduje w koszu.

Mikołajki to doskonała okazja do spędzenia wspólnych chwil z rodziną i bliskimi. Wymienianie się upominkami, nawet jeśli to tylko słodycze, to najlepszy dowód na to, że pamięta się o danej osobie. Właśnie dlatego, warto się postarać i ofiarować w prezencie coś wyjątkowego. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom wybór upominku stanie się łatwiejszym zadaniem.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj