Maj – w jakie artykuły sezonowe najlepiej zaopatrzyć się już teraz?

  • Wiosenne porządki w ogrodzie

Nadchodząca wiosna oraz lato sprzyjają przede wszystkim spędzaniu czasu na zewnątrz oraz pracom w ogrodzie. Warto zatem już teraz zaplanować sobie zakup niektórych produktów, za pomocą których uprawianie ogrodu będzie wygodniejsze, a spędzanie w nim wolnych chwil milsze.

Ogrodowe party

Jeżeli posiadasz nieco większą przestrzeń w ogrodzie, dobrze jest rozplanować jej układ na dwie strefy. W jednej uprawiana będzie roślinność oraz warzywa, druga zaś będzie do użytku domowników. Dzięki temu zachowana zostanie nie tylko harmonia, ale również estetyka.

By spędzanie czasu na świeżym powietrzu było milsze, konieczne jest posiadanie wysokiej jakości mebli ogrodowych. Obecnie rynek oferuje różnorodne modele, które można w pełni dobrać pod własne wymagania oraz potrzeby. Przede wszystkim tworzywo z jakiego są wykonane, ma bardzo duże znaczenie w kwestii ich jakości. Dobrze jest wybierać te wykonane z metalu lub drewna, a wygodnym dodatkiem będzie wizualnie pasujący stolik. W wyborze odpowiedniego zestawu z pewnością pomogą atrakcyjne ceny oraz oferta sklepu Przydomu. Z myślą o lecie, dobrze jest przy okazji zakupić parasol, który będzie dawał cień i ulgę w gorące, letnie dni.

Oczywiście każde ogrodowe przyjęcie będzie udane dopiero wtedy, kiedy jako przekąskę podane zostaną grillowane mięsa oraz warzywa. Nie będzie to jednak możliwe bez dysponowania wysokiej klasy sprzętem grillowanym. Jeżeli na takie przyjęcia zapraszanych jest dużo osób, a przestrzeń ogrodu na to zezwala, najlepiej jest wybierać większe modele np. węglowo-gazowe, które nie tylko posiadają imponująca powierzchnię grillową, ale również oferują ciekawe rozwiązania jakimi są blaty robocze. Dla miłośników prostszych rozwiązań znajdą się w ofercie OBI również mniejsze grille, które są prostsze w utrzymaniu czystości oraz przechowywaniu. Nie zapomnij dokupić akcesoriów ułatwiających grillowanie jak tacki, szczypce i rękawice, a z myślą o zimie, dobrze jest od razu kupić pokrowiec.

Prace w grodzie

Oczywiście wiosna i lato to przede wszystkim prace ogrodowe. Każdy posiadacz trawnika wie, jak wiele pracy należy włożyć, by wyglądał on dobrze. Dlatego niezastąpionym pomocnikiem będzie niezawodna kosiarka. Podczas jej wyboru warto kierować się promocjami, np. tymi w sklepie Castorama.  Ponadto taki sprzęt powinien być w pełni dostosowany do rodzaju terenu – jeśli jest on górzysty, najlepiej jest kupować lekkie modele. Ponadto istotna jest również kwestia porządkowania już skoszonej trawy. Niektóre kosiarki posiadają specjalne worki, które ją zbierają. Z pewnością to znacznie skraca pracę, ponieważ nie jest konieczne późniejsze jej grabienie. W innym przypadku warto jest zaopatrzyć się w dobre grabie. Takie sprzęty to inwestycja na całe lata, dlatego warto jest dołożyć kilka złotych i zakupić sprzęt, dzięki któremu nasz ogród będzie piękny nie tylko w maju.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj