Kremy, filtry czy kapelusz – jak ochraniać w cieplejsze dni?

  • Kremy, filtry czy kapelusz – jak ochraniać w cieplejsze dni?

Nie od dziś słychać głosy, że słońce ma bardzo negatywny wpływ na naszą skórę. Co gorsze dzieje się tak nie tylko wtedy, gdy zażywamy świadomie kąpieli słonecznych, ale również kiedy poruszamy się po mieście. Konieczna jest zatem właściwa ochrona, a my radzimy, jak ją wybrać.

Modny kapelusz ochroną przed słońcem

Jakiś czas temu niezwykle modne stały się kapelusze z obszernymi rondami. Nie tylko taka moda zawitała na nadmorskie plaże, ale świetnie wpisała się też w uliczne trendy. Zaletą takiego rozwiązania jako ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych jest wygoda. W przypadku kremów konieczne jest odpowiednio wczesne posmarowanie ciała przed eskpozycją na działanie słońca. Ponadto czynność tą zaleca się powtarzać co kilka godzin.

Kapelusz tymczasem może ochronić dosłownie całe ciało. Konieczny jest jednak dobór odpowiedniego ronda. Musi być ono bardzo szerokie i najlepiej sztywne, by zakrywało jak największy obszar ciała. Ponadto chroni jedną z najważniejszych części ciała, jaką jest głowa.

Jednym z elementów o jakich należy pamiętać podczas wyboru kapelusza to również jego kolor. Czarny na upalne dni jest odradzany, ponieważ najbardziej będzie przyciągał promienie słońca i najszybciej się nagrzeje. Najlepszym wyborem jest więc kolor jasny np. biały z niezbyt dużym splotem, który zapewni cień.

Kremy z filtrem jako ochrona przed słońcem

Oczywiście jednym z najbardziej popularnych sposobów na ochronę przed promieniowaniem UV są kremy z filtrem. Należy pamiętać, że im wyższy filtr tym lepsza ochrona. Na rynku dostępna jest szeroka gama kosmetyków tego typu, w niewysokich cenach np. w drogeriach Hebe.

Zasada ich wyboru jest prosta – mniejsze filtry ok. 10 czy 20 przepuszczają znaczną ilość promieniowania UV. Prawdziwa ochrona zaczyna się koło 40-50. Dlatego to właśnie te wyższe faktory zalecane są szczególnie dzieciom, osobom starszym oraz tym, skóra jest szczególnie wrażliwa na słońce.

Jednak nie sam filtr jest ważnym czynnikiem podczas wyboru najlepszego kremu. Ważny jest również jego sam rodzaj. Ostatnio mówi się o niezbyt korzystnym działaniu kremów tego typu na skórę. By zatem zapewnić sobie odpowiednią ochronę, a tym samym nie szkodzić swojej skórze, najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie kremów mineralnych. Posiadają one o wiele mniejsze stężenie potencjalnie szkodliwych składników, zaś ich działanie i ochrona przed słońcem jest dokładnie taka sama, jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Daj odpocząć ciału

Skuteczną ochroną przed promieniami UV jest nieeksponowanie bezpośrednie ciała na słońce. Dlatego nawet jeśli zażywasz kąpieli słonecznych, pamiętaj o tym, by dać trochę odpoczynku dla ciała i okryć się lub schować co jakiś czas w cień.

Podsumowanie

Niezależnie od tego jakiego rodzaju ochronę wybierzemy, konieczne jest pamiętanie o tym, by ochronić całe ciało. Sama zaś ochrona jest konieczna do stosowania niemal od pierwszych słonecznych dni. W przypadku zauważenia zachodzących zmian na skórze, konieczne jest niezwłoczne skontaktowanie się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj