Jak zacząć aktywny trening – przegląd najlepszych suplementów i sportowych ubrań.

  • Wiosenny trening

Wiosna za pasem, a więc to najlepszy moment na rozpoczęcie treningów, by do lata cieszyć się nie tylko szczupłą sylwetką, ale przede wszystkim wysoką formą. Dla niewprawionych w temacie sportu, przygotowaliśmy artykuł, który stanowi dobre wprowadzenie do tego bogatego świata. Zapraszamy!

Odpowiednie ubranie to podstawa

Niezależnie od tego co się trenuje, bardzo ważne jest to, w czym się ćwiczy. Ubranie jest ważnym elementem treningu, ponieważ jeśli jest niewłaściwie dobrane nie tylko odbiera radość z wykonywania aktywności fizycznej, ale bywa nawet, że ją całkowicie uniemożliwia!

Zacznijmy od dobrego obuwia sportowego –  takiego, które dopasowuje się do ruchu stopy. Musi też być odpowiedniego rozmiaru – zarówno za małe, jak i za duże buty będą niewłaściwym wyborem. Stopa musi mieć odpowiednią stabilizację, ale jednocześnie swobodny zakres ruchów.

Jeśli natomiast chodzi o ubiór, dobrze jest wybierać tkaniny, które będą wchłaniały wilgoć. Dzięki temu nawet przy intensywnym poceniu się, nie będą widoczne ewentualne plamy. Warto jest w tej kwestii stawiać na światowe marki, które posiadają wieloletnie doświadczenie oraz wykorzystują do produkcji najnowsze technologie, jak np. Nike, gdzie za nową kolekcję Black and White otrzymasz 2% zwrotu zakupów.

Zadbaj o swoje zdrowie – suplementacja

Bardzo dużo w kwestii sportów mówi się ostatnimi czasy w kontekście odpowiedniej suplementacji. Oczywiście nie jest ona konieczna w początkowej fazie uprawiania sportu, jednak z czasem możliwości organizmu znacznie się zwiększają. Co za tym idzie, ciało wykazuje większe zapotrzebowanie na np. białko, które jest jednym z podstawowych aminokwasów w procesie budowy włókien mięśniowych. Niekiedy podstawowa dieta nie spełnia odpowiedniego zapotrzebowania organizmu, które określa się na mniej więcej 1,5-2 g białka na 1 kg masy ciała. Warto wtedy pomyśleć nad odpowiednio dobraną suplementacją.

W sport-shop znajduje się szeroki wybór suplementów oraz ciekawe promocje cenowe.

Siłownia w domu dla wstydliwych

Ćwiczyć można wszędzie i nie jest konieczne zapisywanie się do fitness klubów. Jeśli pozwala na to metraż domu, można niewielkim nakładem pracy urządzić własną siłownię. Dzięki takim sklepom jak ABCfitness, możliwe jest zakupienie wysokiej klasy sprzętu do ćwiczeń, który nie tylko będzie przystosowany pod własne, indywidualne zapotrzebowania, ale przede wszystkim zapewni pożądaną wielofunkcyjność. Możliwy jest zakup uniwersalnych urządzeń, które dzięki rozbudowanej gamie obciążeń umożliwiają stały rozwój. Atrakcyjna cena pozwala na spore oszczędności, które można przeznaczyć na wspomniane wcześniej suplementy lub sportowy ubiór.

Początki mogą być trudne, warto jednak pamiętać, że zapewnienie sobie odpowiedniego komfortu poprzez ubiór, właściwą dietę oraz dostosowanie adekwatnego zestawu ćwiczeń pod osobiste cele i wymagania, mogą w krótkim czasie doprowadzić każdego do wymarzonej formy. Efektem będzie znakomicie wyglądająca sylwetka i…lepsze samopoczucie! W pogoni za świetnym wyglądem warto bowiem pamiętać, że sport to zdrowie i taki właśnie cel powinien przyświecać wszystkim rozpoczynającym wiosenne treningi.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj