Jak sprawić, by dom był bardziej przytulny?

  • udekoruj swoje mieszkanie

Dekorowanie przestrzeni domowej jest nie lada wyzwaniem. W końcu podjęte raz decyzje będą w naszym otoczeniu przez najbliższe lata. Jak zatem sprawić, by otoczenie nie tylko było estetyczne, ale i przytulne, a my nie będziemy żałować naszych wyborów?

Gra kolorów

Bardzo dużo w kwestii wystroju mają do czynienia kolory. To bowiem dzięki nim czujemy się w danym miejscu dobrze lub źle. Jeśli zależy nam na zbudowaniu przytulnego klimatu, przede wszystkim należy sięgać po palety, które są trochę bardziej stonowane. Nie ma tutaj rozróżnienia, jeśli chodzi o konkretne odcienie, najważniejsze, by nie były one jaskrawe i bardzo rzucające się w oczy. Ciepły klimat da się wybudować na dosłownie każdym kolorze.

Oczywiście jeśli nie chcemy za bardzo eksperymentować, warto jest postawić na bardzo popularną teraz biel, która jest przełamana odcieniami szarości oraz grafitu.

Tekstylia nadają pomieszczeniom charakteru

W programach o wystrojach wnętrz bardzo dużo czasu podczas etapu dekorowania poświęca się wyborowi tekstyliów. Jest to bowiem element każdego domu, który dyktuje to, w jakim będzie klimacie. Nic więc dziwnego, że miękkie dodatki oraz wszelkiego rodzaju materiały są bardzo drogie – to właśnie dzięki nim czujemy się komfortowo i przytulnie.

Dlatego nie warto w tym temacie oszczędzać. Najlepiej jest wybierać duże koce oraz poduszki, które szczególnie jesienią i zimą będą cieszyć oko. Na oknach dobrze jest powiesić długie i ciężki zasłony, które nawet pokój nie bardzo urządzony od razu przemienią w miejsce, w którym chce się spędzać czas.

Jeśli chodzi o takie pomieszczenia jak sypialnie, warto jest postawić na kapy oraz pięknie zdobione nakrycia łóżka. Pościel utrzymana w miłej tonacji kolorystycznej to coś, co sprawia, że dom jest miejscem, do którego chętnie wracamy i odpoczywamy. Szeroki wybór dodatków takich jak koce czy poduszki można znaleźć w sklepach Home&You. Warto jest czekać na okres przecenionych cen, bowiem niektóre produkty można kupić naprawdę tanio.

Ciekawe dodatki

Przyozdabianie pomieszczeń dodatkami jest obecnie bardzo modne. Znowu wraca się do momentu, w którym w pokojach znajdują się nieco przesadzone ilości zdobień. Na pewno dużym zainteresowaniem cieszą się teraz wszelkiego rodzaju obrazki oraz ramki na zdjęcia – niekoniecznie ze zdjęciami w środku. Ponadto nie brakuje motywów kwiatowych oraz nawiązujących w jakiś sposób do przyrody np. ptaszki. Takie zdobienia sprawdzą się niemal w każdym rodzaju pomieszczeń w domu, niezależnie od upodobań czy samej charakterystyki domowników.

Ponadto warto jest stawiać na przedmioty, które nie tylko ładnie się prezentują, ale również są praktyczne. Mowa tu o wszelkiego rodzaju pudełeczkach oraz pojemnikach, które pomieszczą w sobie niewielkie przedmioty. Pięknie będą się prezentować przede wszystkim w kobiecym pokoju, jak i garderobach.

Przedmioty tego typu można nabyć wybierając pośród dobrze rozbudowanej oferty sklepu Dekoracja Domu.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj