Jak i czym udekorować dom na Wielkanoc?

  • Jak i czym udekorować dom na Wielkanoc?

Wielkanoc to czas radości, wiosennego ożywienia i odradzającej się natury. Wielu z nas uwielbia w ten czas dekorować swoje domy, aby poczuć jeszcze mocniej tę wyjątkową atmosferę. Jeśli Ty również chcesz wzbogacić swój dom o klimat świąteczny, ale nie wiesz, jak się za to zabrać, to ten artykuł jest dla Ciebie! Oto kilka inspiracji, jak i czym udekorować swój dom na Wielkanoc.

Jak przystroić dom na Wielkanoc?

Pierwszym krokiem do stworzenia wiosennej atmosfery w domu jest uporządkowanie przestrzeni wokół. Warto wykorzystać czas przed świętami, aby dokładnie posprzątać i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Następnie, możemy zacząć od dekorowania samego wejścia do domu. Wykorzystajmy w tym celu kwitnące rośliny, np. hiacynty, żonkile, tulipany lub narcyzy, które upięknią nam otoczenie. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie przed drzwiami koszyków z jajkami, króliczkami lub innymi dekoracjami, a także zawieszenie wieńca na drzwiach wejściowych z różnego rodzaju motywami świątecznymi. Do tak ustrojonego domu aż chce się wejść.

Kolejnym ważnym elementem w dekorowaniu domu na Wielkanoc jest przygotowanie świątecznego stołu. Przygotujmy zatem jadalnię, stół i krzesła. Wybierzmy elegancki obrus, i przyozdóbmy go gałązkami z wierzby, baziami lub wiosennymi kwiatami. Do dekoracji stołu możemy wykorzystać serwetki z wiosennymi motywami, kolorowe jajka, pisanki czy kwiaty. Ciekawe propozycje znajdziecie na stronie dekoria. Jeśli chcemy stworzyć jeszcze bardziej przytulny klimat, można dodatkowo zdecydować się za zakup pięknych, zapachowych świec. Pamiętajmy także, że święta to dobry czas, by wykorzystać zastawy, z których nie korzystamy na co dzień. Niech świąteczna aranżacja stołu będzie naprawdę wyjątkowa, wyeksponujmy to co mamy najlepsze. To właśnie ten czas. 

Jak ozdobić dom na święta?

Nie zapomnijmy o dekoracjach świątecznych. W wielu sklepach możemy znaleźć mnóstwo różnego rodzaju ozdób, takich jak pisanki, króliczki, kurczaczki, kolorowe wstążki i kwiaty, które idealnie sprawdzą się w dekorowaniu. Nie musimy wydawać dużo pieniędzy na drogie dekoracje, możemy zrobić je samodzielnie, np. malować jajka, wycinając z papieru kolorowe króliczki lub kwiaty, lub robiąc wstążki z tkanin. Ciekawe inspiracje znajdziesz na home & you. Sprawdź koniecznie.

Jeśli chodzi o dekorowanie okien, warto wykorzystać kolorowe wstążki, gałązki, kwiaty i plastikowe ozdoby. To dobry sposób, aby podkreślić wiosenny klimat w domu. Jeśli mamy balkon, możemy ozdobić go kolorowymi kwiatami, które dodadzą uroku naszemu domowi.

Podsumowując 

Przystrojenie domu na Wielkanoc to wspaniały sposób na wprowadzenie świątecznego klimatu. Możliwości dekorowania jest bardzo wiele, i tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Najważniejsze, aby udekorowanie było zgodne z twoim gustem i pozwalało na radosne i przyjemne przeżycie świąt w gronie rodzinnym i przyjaciół. Celebrujmy ten czas!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj