Jak dobrać rozmiar biustonosza?

  • Dobierz prawidłowo swój biustonosz

Znacie to? Siedzicie w pracy, a tu uwiera was wystająca ze stanika fiszbina – całkiem nieprzyjemne uczucie. Albo to: schylacie się, by zawiązać buta, a wasz stanik rozpina się i powoduje, że czujecie się niekomfortowo. Jeszcze jedna sytuacja. Jadąc do domu, marzycie, żeby jak najszybciej zdjąć stanik, ponieważ paski wpijają się wam w skórę. Wszystkie te zdarzenia są konsekwencją źle dobranego rozmiaru stanika. Jak zatem dobierać rozmiar biustonosza?

Jaki powinien być idealny biustonosz?

Większość z nas w biustonoszu chodzi cały dzień. I nie ma znaczenia, czy możemy pochwalić się dużym, czy małym rozmiarem – źle dobrany stanik zawsze przeszkadza. Biustonosz to w zasadzie prosta w swojej budowie część garderoby – dwie miseczki, pasek i ramiączka. W czasie wyboru odpowiedniego biustonosza musimy zwrócić uwagę na wszystkie te elementy. Wbrew pozorom to nie rozmiar miseczki jest najważniejszy. Najważniejszą funkcję do spełnienia ma pasek, do którego doszyto miseczki. Właściwie to on podtrzymuje biust od dołu, przeciwdziała jego przesuwaniu się, a także trzyma w ryzach naszą postawę. Miseczka – z usztywnieniem lub bez – nadaje właściwy kształt piersiom, a ramiączka podtrzymują je od góry.
Jeśli nasz biustonosz jest dobrze dopasowany, wówczas właściwie zapominamy o tym, że mamy go na sobie, a po przyjściu do domu, gdy uwalniamy nasz biust ze stanika, nie czujemy, że nasze piersi są ciężkie, nabrzmiałe i obolałe.

Dobieranie rozmiaru w dwóch krokach

By dowiedzieć się, jaki rozmiar biustu posiadamy, musimy wziąć pod uwagę długość pasa pod piersiami oraz wielkość miseczki. Dlaczego długość ramiączek nie ma aż tak dużego znaczenia? Ponieważ nie zawsze trzeba je zakładać. Dobry biustonosz utrzyma kobiece piersi w ryzach nawet bez ramiączek. Jeśli jednak zdecydujemy się na ich założenie, wówczas koniecznie musimy je dobrze wyregulować – nie mogą zsuwać się z ramion lub uwierać w skórę.
Co nam będzie potrzebne? Przede wszystkim miara krawiecka. Zaczynamy od długości pasa pod piersiami. Ustaw się prosto, a miarkę umieść bezpośrednio pod piersiami. Lekko ją ściągnij – między ciałem a miarką powinno być na tyle luzu, że zmieści się tam najmniejszy palec u ręki. Pomiar tej wartości powinien być wykonywany bez ubrania.
Inaczej będzie w przypadku mierzenia miseczki – tu trzeba założyć stanik i najlepiej w czasie pomiaru pochylić się do przodu. Dlaczego? W przypadku kobiet o jędrnych i małych piersiach nie jest to wymóg konieczny, ale w przypadku kobiet o obfitym lub pozbawionym jędrności biuście, ma to znaczenie.

Mamy rozmiar i co dalej?

Rozmiary biustonoszy między produktami różnych producentów różnią się. Porównajmy chociaż rozmiarówki sklepów Bardotti i Kontri. Wystarczy odszukać właściwą kolumnę i wiersz z określonymi przez nas miarami – punkt ich przecięcia określa rozmiar. Duża ilość rozmiarów i rodzajów biustonoszy może przyprawić o zawrót głowy. Pamiętajmy jednak o tym, że właściwie dobrany rozmiar biustonosza da nam nie tylko komfort, ale również zapewni swobodę. Szeroki wybór biustonoszy i innej bielizny znajdziemy w sklepie Astratex.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj