Jak dbać o włosy latem?

  • Jak dbać o włosy latem?

Pielęgnacja włosów latem jest szczególnie trudna. Pomimo, iż jest to czas przyjemny, to zarówno dla skóry jak i włosów jest bardzo wymagający. Zdradzamy po jakie produkty sięgać, by prezentować się w pięknej i zadbanej fryzurze.

Zacznij od odżywki do włosów

Przy pielęgnacji włosów należy pamiętać o podstawowej zasadzie – szampon jedynie myje włosy, natomiast to odżywka jest tym kosmetykiem, który pielęgnuje jednocześnie włosy oraz skórę głowy. Dalego niezależnie od pory roku (jednak szczególnie latem), należy zadbać o dobrej jakości odżywkę.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, odwiedź sklep internetowy iPerfumy, gdzie w atrakcyjnych cenach dostępna jest szeroka gama odżywek do każdego rodzaju włosów. Jeśli jednak chodzi o pielęgnację latem, szczególnie zwracaj uwagę na ich właściwości nawilżające. Słońce, wiatr czy słona woda – to tylko niektóre ze szkodliwych czynników, na jakie narażone są nasze włosy.

Nawilżenie włosów

Jednak odżywka nie stanowi kompletnego zestawu kosmetyków, które zapewnią włosom odpowiedni wygląd oraz pielęgnację. Poprzestanie na tym kroku, co robi wielu z nas, jest błędem. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama innych produktów. Jednym z nich są maseczki na skórę głowy oraz włosów. Zazwyczaj mają one działanie nawilżające. Pozostawienie ich na ok. 10-20 minut może zdziałać prawdziwe cuda.

Szczególną troską należy objąć końcówki włosów, które podczas lata szczególnie narażone są na uszkodzenia. Tutaj sprawdzi się serum lub olejki. Mają one nieco tłustszą konsystencję, która sprawdzi się właśnie na wybrane partie włosów, bez obawy o ich zalepienie.

Zapewnij filtry również swoim włosom

Nakładanie filtrów na skórę jest czymś normalnym. Jednak nadal wiele osób uważa, że taka sama pielęgnacja nie jest wymagana względem włosów, a to błąd. Włosy są tak samo narażone na szkodliwe promieniowanie UV, jak inne części ciała. Kosmetyki tego typu do włosów dopiero wchodzą na polski rynek, jednak można je zakupić w takich sklepach jak np. Douglas.

Pielęgnacja włosów latem to nie tylko kosmetyki

W ochronie włosów ważne są nie tylko produkty. Tutaj sprawdzą się również kapelusze, które przy okazji ochronią wrażliwą na słońce cerę oraz inne partie ciała. Istotne jest również wiązanie latem włosów, co zmniejsza ich powierzchnię narażoną na promieniowanie.

Ważne jest także używanie suszarki, lokówek oraz prostownic – jeśli jest to możliwe, ogranicz je latem.

Gdy skończy się lato

Pielęgnacja włosów i dbanie o ich dobry wygląd, to nie tylko to, jakie kosmetyki zastosujemy. To również te czynności, które wykonamy po skończonym lecie. Jeśli pielęgnacja została przeprowadzona prawidłowo konieczne będzie obcięcie jedynie końcówek. Natomiast w przypadku bardzo zniszczonych włosów najlepiej jest się wybrać do fryzjera na nieco bardziej odważne cięcie. Dobrze jest podczas takiej wizyty skorzystać również z bardziej profesjonalnych kosmetyków, jak np. maski odżywcze. Ponadto po takim wymagającym czasie najlepiej jest nieco przeczekać decyzję o zmianie koloru włosów, szczególnie jeśli ma być drastyczna.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj