Jak chronić swój telefon przed uszkodzeniami?

  • Jak chronić swój telefon przed uszkodzeniami?

Smartfony stały się urządzeniami, które dają nam zarówno rozrywkę, jak i pomagają w wykonywaniu codziennych czynności, również związanych z pracą. Dlatego to, w jakiej są kondycji jest niezwykle ważne. Oto kilka rad jak dobrze chronić swój telefon przed uszkodzeniami.

Najważniejsza jest ochrona szybki

Szybka w telefonie jest tak bardzo istotna, ponieważ to przez nią odbieramy wszelkiego rodzaju treści. Jeśli nie jest ona zachowana w dobrej formie, korzystanie z urządzenia może być znacznie utrudnione. Kilka lat temu na rynku pojawiła się pomoc dla posiadaczy nowej generacji telefonów. Były to mianowicie naklejki na ekrany. To, dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością, to przede wszystkim niewielka inwazyjność w wygląd oraz użytkowanie telefonu. Ponadto często klienci podczas kupowania konkretnego modelu telefonu patrzą nie tylko na to, jakie ma on funkcje, ale również na to, jak wygląda. Nałożenie takiej naklejki nie będzie ingerowało w ten aspekt.

Szybki lub naklejki można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet, np. na Allegro znajdziesz szeroki wybór różnorodnych akcesoriów telefonicznych. Ceny zaczynają się od kilkunastu, do kilkudziesięciu złotych. Warto jest jednak poszukiwać aktualnych promocji lub obniżki cen, by móc zakupić od razu więcej sztuk. Pomimo, iż jest to dodatek z zasady trwały, co jakich czas zalecana jest ich wymiana, szczególnie po przykrych upadkach czy większych zarysowaniach.

Etui na telefon

Inną ochroną telefonu jest „odzianie” go w etui. Tutaj również wybór modeli jest bardzo szeroki. W zależności od własnych preferencji można zakupić jeden z najbardziej popularnych rodzajów ochrony na telefon tzw. case – jest on montowany w tylnej jego części i wielu posiadaczy smartfonów decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Chroni on zdecydowaną większość telefonu, ale posiada też dodatkowe cechy. Możliwe jest zakupienie takiego case’u, który będzie wyróżniał się ciekawą grafiką lub zdjęciem. Dzięki temu delikatnemu szczegółowi można zaledwie za kilkanaście złotych odmienić swój smartfon.

Rozwiązaniem, które łączy w sobie cechy szybki oraz case’u jest etui typu futerał – jest wykonany z miększego, ale równie chroniącego materiału. Cechuje się tym, iż zapewnia ochronę zarówno z tyłu, jak i z przodu telefonu. Niestety jego wadą jest konieczność szczegółowego dopasowania do typu telefonu, jak i zakrycia szybki z przodu. Co za tym idzie, w przypadku chęci korzystania z niego, konieczne jest otwieranie etui za każdym razem. Zarówno jeden i drugi typ etui w okazyjnej cenie znajdziesz w sklepie Media Markt i Avans.

Jak chronić telefon na co dzień?

Należy pamiętać, że ochrona fizyczna to jedno, ale liczy się też to, jak traktowany jest telefon każdego dnia. Przede wszystkim nie należy wkładać go do kieszeni czy przegródki torebki, kiedy znajdują się w nich ostre przedmioty np. klucze. Mogą one bardzo łatwo porysować telefon, nie tylko na szybce.

Również kładzenie go na np. krawędzi stołu czy rzucanie nim, nawet na miękkie powierzchnie jak łóżko, nie jest zalecane, jeśli chcemy, by nasz smartfon prezentował się perfekcyjnie na dłużej.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj