Ferie zimowe – gdzie jechać?

  • Ferie zimowe – gdzie jechać?

Styczeń i luty to czas, kiedy można pozwolić sobie na “mini-wakacje” w zimie. Okres ferii jest coraz częściej wykorzystywany i spędzany na wypoczynku, nierzadko nawet poza granicami naszego kraju. Podpowiadamy, gdzie jechać na zimowe ferie.

Ferie to czas zimowego szaleństwa

Wszystkim miłośnikom aktywnego odpoczynku zima przede wszystkim kojarzy się z okazją do spędzania wolnego czasu w górach. Możliwości na ciekawe spędzanie czasu jest wiele. Oczywiście są to przede wszystkim narty oraz deska. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się oferty wyjazdowe dla osób, które w ogóle nie znają się na zimowych sportach. Szkółki prowadzone są zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Miejsc tego typu warto jest szukać na stronie internetowej Sun&Snow, gdzie obowiązują liczne promocje.
Jednak góry to coraz częściej przede wszystkim okazja do połączenia sportu z wypoczynkiem. Górskie hotele np. w Tatrach czy Alpach są miejscami, gdzie można spędzać czas ciekawie i miło. Nie brakuje różnych rozrywek w postaci dyskotek, restauracji oferujących lokalne dania i trunki, jak i basenów z różnymi opcjami (nawet zewnętrznymi).
Jeśli chodzi o polskie miejscowości przede wszystkim przodują Zakopane, Karpacz, Bukowina Tatrzańska czy Krynica Zdrój. Są miejsca oblegane o tej porze roku przez miłośników zimowych ferii, dlatego nie są one szczególnie polecane tym, którzy szukają spokoju. Jedno jest jednak pewne – są to miejscowości, w których w nawet tak lekką zimę, jaka obecnie panuje, nie zabraknie białego puchu, który pozwoli na odrobinę szaleństwa.

Ferie w ciepłych krajach

Oczywiście spędzanie wolnego czasu w zimowej scenerii to miła odskocznia i okazja do przeżycia miłych chwil w wyjątkowych warunkach. Jeśli jednak nie jesteś miłośnikiem zimowego szaleństwa, a narty są dla Ciebie obcym sposobem na spędzanie czasu, najlepiej jest wybrać sprawdzony sposób na udane mini wakacje, czyli wypad w ciepłe kraje.
Oczywiście o tej porze roku możliwe jest pojechanie na wakacje w ciepłe kraje –  jest to dość daleka podróż, jednak ma ona wiele zalet. Przede wszystkim na stronach takich jak MyTravel.pl w porze zimowej panują naprawdę atrakcyjne wyprzedaże i promocje, nawet na najbardziej egzotyczne i rozbudowane wycieczki. Ponadto jest to idealna opcja dla osób, które nie lubią tłumów. O tej porze roku trudno o rzesze turystów, dlatego przyśpieszenie sobie wakacji pozwoli na lepsze cieszenie się spokojem i na poznanie nowych miejsc.

Ferie w mieście

Oczywiście nie brakuje bogatej oferty w większych miastach w Polsce. Atrakcje na czas ferii są przygotowane zarówno dla dużych, jak i małych wczasowiczów. Warte odwiedzenia są z pewnością Kraków, Poznań, Wrocław czy Bydgoszcz. To ciekawa alternatywa dla typowego spędzania wolnego czasu.

Podsumowanie

Niezależnie od tego czy stawiasz na zimowe uprawiane sportów czy na przyśpieszone wakacje w zimie, warto pamiętać, że w Internecie nie brakuje stron, które oferują niższe ceny oraz atrakcyjne oferty, jak chociażby Zrabatowani.pl. Wykup swoją wymarzoną wycieczkę i ciesz się zwrotem gotówki dzięki systemowi cashback.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj