Dzień Babci i Dziadka – pomysł na prezent

 • Dzień Babci i Dziadka

Kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dziadka?

Dzień Babci i Dziadka jest obchodzony z początkiem roku. Dzień Babci wypada 21 stycznia natomiast Dzień Dziadka w dniu następnym – 22 stycznia. W innych krajach data ta może się różnić. W Stanach Zjednoczonych Dzień Babci i Dziadka jest obchodzony 21 września, a w Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach europejskich Dzień Dziadka jest obchodzony w ostatnią niedzielę listopada, a Dzień Babci w pierwszą niedzielę października.

Jakie prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka?   

Jaki prezent dla Babci i Dziadka będzie odpowiedni, zależy od ich indywidualnych preferencji i zainteresowań. Oto kilka pomysłów na prezenty dla Babci i Dziadka:

 1. Gadżety związane z ich hobby – jeśli Babcia lubi szydełkować, może być zainteresowana nowymi kolorami nici lub wzorami szablonów. Jeśli Dziadek lubi golfa, może być zainteresowany nową parą kijów lub piłkami golfowymi.
 2. Prezenty osobiste – Babcia i Dziadek mogą docenić prezent, który w jakiś sposób nawiązuje do ich historii lub wspomnień. Może to być np. album ze zdjęciami z rodzinnych wakacji, książka z opowieściami z ich młodości lub replika starej porcelany lub zegara, która kiedyś należała do ich rodziców.
 3. Gadżety użytkowe – Babcia i Dziadek mogą docenić praktyczny prezent, który ułatwi im życie codzienne. Może to być np. nowy termos, dobrej jakości narzędzia do ogrodu lub elektronarzędzia, które pomogą im w domowych naprawach lub porządkach.
 4. Prezenty rozrywkowe – Babcia i Dziadek mogą być zainteresowani biletami na wspólny wyjazd do teatru lub na koncert, karnetem na basen lub do kina.
 5. Prezenty kulinarne – Babcia i Dziadek, którzy lubią gotować lub degustować nowe smaki, mogą docenić wspólny wieczór degustacji specjalnych przypraw, książkę z przepisami kulinarnymi lub eleganckie akcesoria kuchenne. 

Gdzie tanio kupić prezent dla Babci i Dziadka

Oto kilka pomysłów, gdzie można tanio kupić prezent dla Babci i Dziadka:

 1. Sklepy z rzeczami używanymi – w sklepach z rzeczami używanymi, takich jak lumpeksy lub komisy, można znaleźć wiele ciekawych i oryginalnych prezentów w atrakcyjnych cenach.
 2. Targi staroci lub jarmarki – na targach staroci lub jarmarkach można znaleźć stare przedmioty, takie jak zegary, lusterka czy porcelanę, które mogą być ciekawymi prezentami dla Babci i Dziadka.
 3. Internetowe komisy – na stronach internetowych, takich jak Allegro czy eBay, można znaleźć wiele przedmiotów w atrakcyjnych cenach. Można też poszukać na stronach internetowych sklepów z rzeczami używanymi lub na grupach zakupowych w mediach społecznościowych.
 4. Hurtownie i sklepy z niedrogimi artykułami – w hurtowniach i sklepach z niedrogimi artykułami, takich jak Rossmann czy Biedronka, można znaleźć różne produkty, takie jak kosmetyki, artykuły papiernicze czy gadżety, w atrakcyjnych cenach.
 5. Własnoręcznie wykonane prezenty – jeśli masz talent manualny, możesz zrobić prezent dla Babci i Dziadka samodzielnie. Może to być np. własnoręcznie zrobiony album ze zdjęciami, płaskorzeźba czy ubranka dla zwierząt.

A może podaruj im wspólny czas?

Podpowiadamy jak spędzić czas z Babcią i Dziadkiem w tym wyjątkowym dniu:

 1. Wspólne gotowanie – zaproś Babcię lub Dziadka do kuchni i razem przygotujcie ulubione potrawy. Możecie też spróbować przepisów, które są specjalnością Babci lub Dziadka.
 2. Wspólne oglądanie filmów lub seriali – jeśli Babcia i Dziadek lubią oglądać filmy lub seriale, wybierzcie wspólnie coś, co Was zainteresuje i razem spędźcie wieczór przed telewizorem.
 3. Gry planszowe lub karciane – zaproś Babcię lub Dziadka na wieczór gier planszowych lub karcianych. Możecie też nauczyć się razem nowej gry.
 4. Spacer lub wycieczka – zaproś Babcię lub Dziadka na spacer po parku lub wybierzcie się na wycieczkę do pobliskiego miasta lub do ciekawego miejsca w okolicy.
 5. Porozmawiaj – czas spędzony z Babcią lub Dziadkiem to świetna okazja, by porozmawiać o ich życiu i doświadczeniach. Możecie też po prostu spędzić czas na rozmowie o różnych rzeczach i poznawać swoje poglądy na różne tematy.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj