Dieta pudełkowa. Czy rozwiązanie dla Ciebie?

  • dieta pudełkowa dla Ciebie

Dieta pudełkowa, zwana również cateringiem dietetycznym, jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na odchudzanie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Przeznaczona jest w głównej mierze dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na przygotowywanie pełnowartościowych i zbilansowanych posiłków każdego dnia. Na czym polega fenomen tej diety?

Dieta pudełkowa – na czym polega?

Według specjalistów od diety pudełkowej prawdziwym kluczem do sukcesu jest regularne i zdrowe odżywianie – zjadanie małych porcji, w krótkich odstępach czasu przyspiesza bowiem metabolizm. Jadłospis składa się z pięciu posiłków: śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku oraz kolacji i jest opracowany przez dietetyka na podstawie indywidualnych potrzeb klienta. Po ustaleniu odpowiedniego programu kucharz przyrządza zestaw jedzenia na cały dzień, a kurier dostarcza je codzienne pod drzwi zamawiającego.

Dieta pudełkowa może być wegetariańska, bezglutenowa, beznabiałowa oraz wykluczać wskazane przez nas produkty. Kaloryczność ustalana jest indywidualnie w zależności od zaplanowanych efektów, zapotrzebowania energetycznego czy rodzaju pracy, jaką wykonujemy. Potrawy pakowane są w specjalne pudełka z przegrodami, które są przystosowane do podgrzewania w mikrofalówce. Odpowiednie zabezpieczenie posiłków sprawia, że zachowują one świeżość przez cały dzień.

Gotowe zestawy dietetyczne można zamówić na Allegro lub bezpośrednio w firmie cateringowej. Sprawdź aktualne promocje oraz postaraj się zdobyć kody rabatowe — dieta pudełkowa nie należy do najtańszych.

Dieta pudełkowa – zalety

Dieta pudełkowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, jej podstawową zaletą jest bowiem znaczna oszczędność czasu — nie trzeba robić zakupów, planować posiłków, ani ich przygotowywać. Pudełka dostarczane są przez kuriera raz dziennie o ustalonej przez klienta godzinie i pod wskazany przez niego adres – można zamówić je także do biura.
Niewątpliwym plusem cateringu dietetycznego jest również jego wysoka skuteczność. Racjonalne i zbilansowane odżywianie sprzyja zachowaniu szczupłej sylwetki oraz wspomaga odchudzanie — to jeden z najprostszych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. W zależności od wybranego jadłospisu taka dieta przynosi również określone korzyści zdrowotne oraz poprawia samopoczucie.

Dieta pudełkowa to również różnorodność posiłków. Można wybrać zestawy wegetariańskie, wegańskiej, antycellulitowe, o niskim indeksie glikemicznym oraz wiele innych dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Wybrane programy dostępne są na stronach internetowych większości firm specjalizujących się w cateringu dietetycznym. Taka dieta to także świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie radzą sobie z gotowaniem.

Dieta pudełkowa – wady

Największym minusem diety pudełkowej jest jej wysoka cena. Średni koszt jednego dziennego zestawu to 50 zł, co w przeliczeniu na miesiąc daje około 1500 zł. Najczęściej płatność musi zostać uregulowana z góry, nawet za kilka miesięcy. Planując taką dietę, warto wcześniej postarać się o jakieś zniżki.

Kolejną wadą jest brak pewności co do jakości otrzymywanych posiłków. Nie możemy skontrolować jaki olej, mleko czy masło zostały użyte do przyrządzenia potrawy oraz warunków, w jakich została przygotowana. Nie ma również stuprocentowej gwarancji, że wykorzystane składniki są świeże.

Niewątpliwym minusem jest także to, że nie ma miejsca na dodatkowe zachcianki, trzeba ściśle trzymać się ustalonego jadłospisu. Może to być szczególnie kłopotliwe, jeśli zostaniemy zaproszeni na obiad do rodziny czy znajomych.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj